Morawiecki, polski przyjaciel Abascala: Ataki na niezawisłość sędziów i wolność prasy

Santiago Abascal chciał w ostatni weekend pokazać swoje mięśnie, jednocząc swoich wiernych na uroczystości Viva22, zorganizowanej przez jego imprezę, aby uczcić hiszpańskie dziedzictwo w miejscu MadCool. Według Vox, ponad 30 000 osób uczestniczy w konwencji, która obejmuje zajęcia dla najmłodszych, odtworzenie najważniejszych osiągnięć w historii Hiszpanii lub ważny wiec polityczny z udziałem Abascala.

U bram intensywnego roku wyborczego, z wyborami samorządowymi, regionalnymi i powszechnymi, szef Vox starał się również stworzyć wizerunek o wielkich wpływach i sile międzynarodowej. W tym celu miał nagranie wideo nagrane przez byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, ambitną premier Włoch Giorgię Meloni i premiera Węgier Viktora Orbána. Inne profile, takie jak Kast, Uribe czy Jeanine Áñez, również uczestniczyły w spotkaniu za pośrednictwem nagranej wiadomości.

Pomimo wysiłków, by pokazać ogromne międzynarodowe poparcie, tylko jeden wysoki rangą przedstawiciel skrajnej prawicy udał się do Hiszpanii, aby osobiście interweniować na imprezie w Madrycie. Nic dziwnego, że był to premier Polski Mateusz Morawiecki. Rzeczywiście, polski przywódca jest jednym z kluczowych międzynarodowych sojuszników Abascala, z którym odbył już kilka spotkań dwustronnych i szczytów konserwatywnych partii.

W swoim wystąpieniu przed publicznością Vox Morawiecki wyraził swoje zwykłe krytyczne stanowisko wobec UE, obiecując, że Bruksela „nie pamięta tradycji”. „Jestem Polakiem, jestem chrześcijaninem i nie będę za to przepraszał, bo jestem związany z przeszłością, ale z wolnością, prawem, jednością i prawami” – powiedział.

Od technologa do poważnego polityka

Mateusz Morawiecki jest premierem Polski od końca 2017 roku i jednym z głównych liderów europejskiej skrajnej prawicy. Już jako nastolatek należał do Solidaridad en Lucha, tajnej organizacji walczącej z władzą sowiecką. Jego ojciec był w rzeczywistości założycielem tego ruchu.

Studiował za granicą w Polsce, a po powrocie wydał podręcznik „Prawo socjalne”, jeden z pierwszych podręczników na ten temat opublikowanych w swoim kraju. Był także prezesem banku. Skok do polityki zrobił w 2015 roku i od czasu dojścia do władzy zmienił swój profil technokratyczny na bardziej bojowy i zjadliwy.

Wiele jego decyzji politycznych zostało zakwestionowanych. Morawiecki jest jednym z przeciwników orzeczeń unijnych i choć nie proponuje „poleksydu”, nie chce, by Europa narzucała mu reguły. W rzeczywistości uważa, że ​​kilka artykułów traktatów europejskich jest niezgodnych z jej konstytucją.

Bruksela oskarżyła Polskę w ubiegłym roku o łamanie zasad, zatwierdzając obniżenie wieku emerytalnego sędziów Sądu Najwyższego – zmuszając prawie jedną trzecią jej członków do odejścia – i przyznając prezydentowi większe uprawnienia. Liczba sędziów. Interwencja proceduralna wymiaru sprawiedliwości administracji doprowadziła do zamrożenia przez Brukselę alokacji funduszy.

Polski rząd został również oskarżony o atakowanie wolności prasy poprzez próbę zamknięcia TVN24, kanału telewizyjnego krytykującego administrację. „Nie pozwolę, by politycy UE grozili Polsce” – powiedział kiedyś w Brukseli Morawiecki w obliczu unijnej „ingerencji”.

Ograniczenia dotyczące aborcji i przepisów LGBTI

Mateusz Morawiecki i Santiago Abascal, w Viva22

Wiadomości prasowe o Europie za pośrednictwem Getty Images

W sprawach społecznych Morawiecki zobowiązał się do usunięcia edukacji seksualnej ze szkół, stworzenia „bardziej godnych szkół” w celu ochrony mniejszości seksualnych oraz włączenia „wizji życia i nauk” papieża Jana Pawła II. Jeśli chodzi o orientację seksualną, Polska zadekretowała nawet „strefy wolne od ideologii LGTBIQ+”.

Ale jest więcej. W 2020 roku orzeczenie w sprawie skargi z jej strony uznało przerwanie ciąży za niezgodne z konstytucją z powodu wady płodu, zmniejszając domniemania prawne dopuszczające gwałt, seks i poważne zagrożenie dla zdrowia matki. Polska jest dziś jednym z krajów europejskich, w których obowiązują największe ograniczenia dotyczące dobrowolnego przerywania ciąży.

Oczywiście jest także obrońcą „kontrolowanej” imigracji, aw przemówieniu w Madrycie posunął się nawet do stwierdzenia, że ​​mieszkalnictwo jest teraz „zagrożone” i „musi być chronione”. W tym samym roku Polska zakończyła budowę 180-kilometrowego muru wzdłuż granicy z Białorusią, gdy białoruski reżim Aleksandra Łukaszenki próbował powstrzymać nielegalną imigrację zagrażającą Europie.

Bez wątpienia Abascal widzi siebie w zwierciadle Morawieckiego, kiedy podsuwa teorię, że po zwycięstwie Meloniego Hiszpania pójdzie w ślady Włoch. To nie jest utopia: 17% europejskich wyborców wybrało opcję ultrakonserwatywną w ostatnich wyborach w swoim kraju. „Dzielimy te same wartości, a wierność naszym tradycjom jest siłą naszych skrzydeł” – powiedział Viva 22 minuty po uścisku lidera, polski przyjaciel Abascala, Vox. Sojusz został przypieczętowany.

Sosna Carlosa

Sosna Carlosa

Sosna Carlosa

Sosna Carlosa

Sosna Carlosa

Sosna Carlosa

Sosna Carlosa

Sosna Carlosa

Sosna Carlosa

Sosna Carlosa

Sosna Carlosa

Sosna Carlosa

Sosna Carlosa

Sosna Carlosa

Sosna Carlosa

Sosna Carlosa

Sosna Carlosa

Sosna Carlosa

Sosna Carlosa

Sosna Carlosa

Sosna Carlosa

Sosna Carlosa

Sosna Carlosa

Sosna Carlosa

Sosna Carlosa

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *