Możesz więc wysłać wiadomość do statku kosmicznego Orion z Ziemi

Możesz więc wysłać wiadomość do statku kosmicznego Orion z Ziemi

Od 16 listopada zeszłego roku iPad podróżuje w kosmosie, jako jeden z wielu Syntetyczna załoga statku Orion, z programu Artemis 1. To ten sam iPad Krąży wokół księżyca. Czy to pierwsze urządzenie tego typu, które opuściło planetę? Chyba nie, choć tego nie wiemy. To, czego jesteśmy pewni, to to, że od tej chwili, Możesz wysłać dowolną wiadomość na stację kosmiczną.

W czasie, gdy statek kosmiczny Orion z programu Artemis 1 krążył wokół Księżyca, Kamera zarejestruje wysyłane wiadomości. Dlatego możesz przesłać pozdrowienia wszystkim ziemianom lub przyszłym Seleńczykom Do 2030 roku wypełni księżyczgodnie z przewidywaniami NASA.

Ale uważaj, nie myśl, że możesz uciec od wysyłania nieodpowiednich wiadomości. Każdy, kto ma dostęp do ekranu iPada na pokładzie statku kosmicznego Orion, jest wybierany przez Lockheed Martin. Firma, która jest odpowiedzialna za zarządzanie eksperymentem, dała jasno do zrozumienia, że ​​nie będzie witryny do przesyłania treści.Obraźliwe, zniesławiające, rasistowskie, seksistowskie lub w inny sposób nieodpowiednie„.

Niestety, Nie wypromujesz też swojej marki na księżyc przez sondę Orion. Martin gwarantuje również, że wiadomości nie mogą zawierać „produktów chronionych prawem autorskim lub rekomendacji osób, produktów, marek itp.”.

Ale dlaczego na statku kosmicznym Orion jest iPad?

Callisto jest testowane w biurach Lockheed Martin

Choć wysłanie wiadomości na Księżyc po raz pierwszy w historii może wydawać się bardzo romantycznym pomysłem, prawdziwe narzędzie nie ma z tym nic wspólnego. W rzeczywistości jest to część Callisto, pokazu technologii kosmicznych Chce zapewnić komfort załodze podczas orbitowania satelity Ziemi.

Celem Callisto jest zademonstrowanie użyteczności interfejsów technologicznych dla ludzi w kosmosie, począwszy od statku kosmicznego Orion. Tym samym wirtualni asystenci sprawdzili się również w codziennych zadaniach załogi. Na razie iPad Załadowany z Alexą z Amazon, zastępując Siri w swoich obowiązkach pomocniczych.

W jaki sposób tego rodzaju programy i technologie mogą ułatwić życie astronautom w kosmosie? Nie zostało to jeszcze udowodnione. Prawda jest taka Wszystko wskazuje na to, że jest godna dzieła science fiction Gdzie całym statkiem steruje wirtualny asystent. Oczywiście daleko nam jeszcze do tego, ale od czegoś trzeba zacząć.

W międzyczasie też WebexInterfejs firmy Cisco do połączeń głosowych i wideo ze statku kosmicznego Orion.

Jak wysłać wiadomość do Artemis 1

Możesz wziąć udział w zadaniu Artemis 1 tylko poprzez wniesienie ziaren piasku. W tym celu wyślij wiadomość do Callisto. Jak to zrobić? Proces jest tak prosty, jak wypełnienie pliku mała forma. odpowiednio, Twoja wiadomość będzie podróżować w przestrzeni kosmicznej Aby dostać się na demonstrację techniczną Callisto na pokładzie statku Orion.

Pamiętaj, że nie jest pewne, czy Twoja wiadomość zostanie wybrana do wyświetlenia na statku Orion. Jeśli jednak się powiedzie, pozostanie dla przyszłych pokoleń w ramach historycznej misji Artemis 1, Wsparcie otwarcia międzyplanetarnego przez rasę ludzką.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *