Muguruza opuszcza Madryt z powodu kontuzji mięśni

Madryt, 29 kwietnia. (Europa Press) –

Hiszpańska tenisistka Garbiñe Muguruza zrezygnowała z turnieju Mutua Madrid Open, który już gra w Caja Mágica, z powodu kontuzji mięśnia lewej nogi, której doznała podczas Mistrzostw Charleston, do czego nie była w stanie. Odzyskując w czasie, zagrał pierwszego dnia zawodów, w którym zadebiutowała zwycięska Paula Badusa.

„To najgorsza wiadomość i najbardziej bolesna decyzja, jaką powinien podjąć każdy gracz. Ciężko pracowaliśmy, aby dojść do siebie i móc dobrze dostać się do turnieju. Przyjechałem tydzień temu, aby się dostosować, ponieważ naprawdę chciałem wykonać dobrą robotę. To rok w Madrycie, w moim domu i przed moimi kibicami, ale zdenerwowany. ”Kolejne echo potwierdziło, że nie doszedłem do siebie w 100% przed zawodami i zaleceniem lekarskim jest, aby się zatrzymać” – wyjaśnił Muguruza na stronie internetowej turnieju. .

13. miejsce w światowym rankingu nie kryło „wielkiego rozczarowania” związanego z tą rezygnacją. „Chciałbym podziękować turniejowi za wszystkie wysiłki, jakie podjęli, aby umożliwić nam zorganizowanie tego turnieju w tym roku w tych okolicznościach” – powiedział Muguruza, który miał grać z Amerykaninem Sloanem Stephensem.

„Mam nadzieję, że będzie to wspaniały turniej i że kibice będą się nim cieszyć w Madrycie i w domu w telewizji. W przyszłym roku spróbuję ponownie z większym entuzjazmem” – obiecała podwójna mistrzyni „Wielkiego Szlema”, która źle się z nią komunikowała. Vario w stolicy, gdzie jego najlepszy wynik przypadł ósmego 2018 roku.

Hiszpańska publiczność mogła obejrzeć premierę w Caja Mágica katalońskiej Pauli Badosy, która odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w WTA 1000 i w której po raz trzeci wystąpiła w głównym losowaniu pokonując dwa sety (6-1, 7- 5) czeskiej Barborze Krijikovej.

Hiszpanka, która miała jedno z apeli organizacji, bardzo mocno zagrała przeciwko Europie Środkowej, zwłaszcza swoim serwisem, i była też spokojna, aby uniknąć przedłużenia pojedynku w drugim secie.

Badusa zaczął mocno startować w Arancha Sánchez-Vicario i zaledwie 20 minut przed nim, wygrał już pierwszą rundę prowadzeniem 6: 1 i stracił tylko pięć punktów. Wydawało się, że dobre samopoczucie utrzymywało się do początku drugiej połowy, kiedy to przegrał 2: 0.

Pojedynek wydawał się zmierzać w stronę szybkiego wyniku, ale Kryżikowa, która już wykazywała oznaki poprawy w pozostałych, zdołała uderzyć i szybko naprawić defekt. Czeszka wytrzymała aż do przegranej w trzeciej kwarcie, ale Badusa znowu się złamała i udało jej się zakończyć mecz, chociaż musiała oszczędzić 15-40 minut wynikiem 6-5 na swoją korzyść.

Kataloński tenisista zmierzy się teraz z 40-letnim na świecie Szwajcarem Gilles Belen Tishman w drugiej rundzie turnieju Mutua Madrid Open, który zaskoczył (2-6, 6-4, 7-6) ukraińską Elenę Svitolina, która zajęła czwarte miejsce. Po wspaniałym meczu, w którym przegrał pierwszego seta i przegrał 5-1 w trzecim secie, uratował sześć punktów z meczu, zanim sędzia dokonał jedynego wyboru w „nagłej śmierci”.

Ponadto czeska Petra Kvitova, potrójna mistrzyni w Magic Box, porzuciła swoją rodaczkę Marie Bozkovą na interesujący pojedynek z niemiecką Angelique Kerber, podobnie jak obrońca tytułu, Holender Kaik Bertens, który był w stanie to zrobić. Andorra Victoria Jimenez (6-4, 6-0), juniorek numer dwa, numer jeden na świecie, Australijka Ashley Barty, która pokonała Amerykankę Shelby Rogers (6-2, 6-1) i aktualny mistrz Polski Ija Sweitek Rolanda Garrosa, który wyeliminował amerykańską Allison Riske (6-1, 6-1).

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *