Na jakich stadionach odbędą się Mistrzostwa Świata w Katarze?

Następna Mistrzostwa Świata FIFA Katar 2022 Znakiem rozpoznawczym, oprócz daty ważności, będzie fakt, że Odbędzie się on w całości w Doha (stolicy) i okolicach; To jak granie samemu w wielkim mieście. Takie planowanie w stylu olimpijskim byłoby całkowicie bezprecedensowe w przypadku Mistrzostw Świata, które poza wieloma udogodnieniami w dostępie do stadionów, Zaoferuje najwyższej klasy udogodnienia.Spektakl wpłynie również na atrakcyjność spektaklu.

Katar jest gotowy na przyjęcie Pucharu Świata w czystym luksusie. Zdjęcie: AP/Darko Bandic.

Wszystkie stadiony są blisko i łatwo dostępne

Kolejne mecze Mistrzostw Świata odbędą się w Osiem kortów zlokalizowanych w pięciu miastach: Doha, Lusail, Rayan, Al Khor, Al Wakra. Ostatnie cztery znajdują się bardzo blisko stolicy, w promieniu maksymalnie 50 kilometrów. Ma to podkreślić fakt, że Siedem z ośmiu stadionów jest dostępnych metrem (metro). Jedynym, który również wymaga zestawu autobusów, aby się tam dostać, jest stadion Al Bayt (w Al Khor).

1×1 Katar 2022 stadiony

Stadion Lusajl (80 000 widzów): Ten cud architektoniczny, położony w Lusail City, będzie nosił tytuł Największy stadion w konkursie i miejsce finału Katar 2022. Posiada salę VIP i sektor o nazwie Super VIP. Ponadto będzie „przyjazny dla środowiska”, gdzie jej powierzchnia zostanie pokryta panelami słonecznymi, które będą generować własną energię elektryczną, a także zasilać okoliczne tereny. Będzie miał nowy system klimatyzacji.

Po zakończeniu imprezy stadion stanie się przestrzenią społeczności, w której znajdą się szkoły, obiekty, kawiarnie, obiekty sportowe i przychodnie zdrowia. Reprezentacja Argentyny rozgrywa tu pierwsze dwa mecze fazy grupowej: z Arabią Saudyjską (22.11) i Meksykiem (26.11).

Edukacyjny Stadion Miejski (45 000 widzów): Nazywane jest Miastem Edukacji, ponieważ znajduje się blisko bieguna edukacyjnego, który łączy szkoły i uniwersytety w Al Rayyan, na zachód od Doha. Po zakończeniu mundialu Duża część trybun zostanie zdemontowana, a miejsca te zostaną przekazane na budowę infrastruktury sportowej w krajach rozwijających się. Posiada również zaawansowany technologicznie system chłodzenia.

Stadion Miejski Edukacji.

Stadion Miejski Edukacji.

Międzynarodowy Stadion Khalifa (40 000 widzów): Khalifa International Hotel, położony w Doha, ponownie otworzył swoje podwoje w maju 2017 roku po ambitnym remoncie. Był to pierwszy stadion na świecie, który powstał Innowacyjna technologia chłodzenia Zużywa do 40% mniej energii niż jakikolwiek konwencjonalny system Co najważniejsze, jest to pierwszy w historii chłodzony plac zabaw na świeżym powietrzu.

Klimatyzacja działa zarówno na boisku, jak i na trybunach oraz wewnętrznych korytarzach stadionu i szatniach. Stadion jest połączony korytarzem z Muzeum Olimpii i Sportu w Katarze.

Stadion Al Bayt (60 000 widzów): To była osoba, na którą wybrali organizatorzy Organizacja meczu otwarcia Kataru 2022. Ma niesamowity design, który przypomina arabski namiot. W bezpośrednim sąsiedztwie stadionu znajdują się atrakcyjne ogrody z basenami wodnymi oraz duży parking na ponad 6000 samochodów.

Zadaszenia w konstrukcji namiotu mają zapewnić cień na boisku, uzupełniając działanie klimatyzatora. Dom położony jest w mieście Kohr, 50 km od Doha. To jedyna przejażdżka, do której oprócz przejazdu metrem potrzebna jest grupa Bondi.

Stadion Al Bayt był już używany podczas Pucharu Arabów.  Zdjęcie: Reuters / Ibrahim Al-Omari.

Stadion Al Bayt był już używany podczas Pucharu Arabów. Zdjęcie: Reuters / Ibrahim Al-Omari.

Stadion Al Rayyan (40 000 widzów): Zbudowany na miejscu starego stadionu Ahmed Bin Ali i inspirowany wydmami Kataru. Zaplanowano przyjmowanie meczów tylko do ćwierćfinału. Stadion będzie nowym stadionem Al Rayyan Club, jednego z najbardziej znanych klubów w Katarze.

W kompleksie znajdzie się również wyposażenie hotelowe i inne usługi uzupełniające. I podobnie jak pozostałe stadiony będą miały wydajną klimatyzację, która pozwoli uniknąć wysokich temperatur w okolicy.

Nowy stadion Al Rayyan.  Zdjęcie: Reuters / Ibrahim Al-Omari.

Nowy stadion Al Rayyan. Zdjęcie: Reuters / Ibrahim Al-Omari.

Stadion Al Thumama (40 tys. widzów): inna osoba Do ćwierćfinału będą rozgrywane tylko mecze. ma założenie projekt twarzoczaszki, Tradycyjne tkane nakrycie głowy noszone przez mężczyzn w całym świecie arabskim. Zaawansowany system chłodzenia stadionu zapewni, że Temperatura zawsze wynosi 18 stopni.

Po mundialu pojemność zostanie zmniejszona z 40 000 do 20 000. Wszystkie wylosowane miejsca zostaną przekazane krajom, które potrzebują infrastruktury sportowej. Mini-stadion będzie nadal funkcjonował, jako że będzie gościł piłkę nożną i inne wydarzenia sportowe. Znajduje się również w stolicy Kataru.

Al Thumama, jeden z ośmiu stadionów Kataru 2022. Zdjęcie: Karim Jaafar/AFP.

Al Thumama, jeden z ośmiu stadionów Kataru 2022. Zdjęcie: Karim Jaafar/AFP.

Stadion 974 Ras Abu Aboud (40 tys. widzów): Podobnie jak wszystkie boiska Pucharu Świata, będzie również wyposażony w system chłodzenia, który łagodzi wzrost temperatury. Będzie używany do kwartałów. Jest zrobiony z kontenerów transportowych, zdejmowanych siedzeń i innych modułowych „cegiełek”.

Ta rezydencja to nie tylko przyciągający wzrok projekt; Co więcej, po mundialu konstrukcja zostanie całkowicie zdemontowana i ponownie wykorzystana. Jej elementy zostaną wykorzystane w innych projektach sportowych, a na miejscu powstanie drewniany chodnik. Argentyna zakończy tutaj swój udział w fazie grupowej 30 listopada przeciwko Polsce. Zostań w Doha.

974 Stadion Ras Abu Aboud, miejsce, w którym reprezentacja zmierzy się z Polską.  Zdjęcie: GABRIEL BOUYS/AFP.

974 Stadion Ras Abu Aboud, miejsce, w którym reprezentacja narodowa zmierzy się z Polską. Zdjęcie: GABRIEL BOUYS/AFP.

Stadion Al Janoub (40 tys. widzów): Jest inspirowany żaglami tradycyjnych statków i ma na celu podkreślenie lokalnego przemysłu. Kosztował 575 milionów dolarów, a budowa od podstaw zajęła 10 milionów godzin.

Posiada system chłodzenia pod siedzeniami, który pozwala widzom cieszyć się meczami przy 24 stopniach, nawet jeśli temperatura na zewnątrz wynosi 36 lub 40. Na zewnątrz stadionu jest nawet klimatyzacja, aby zapewnić komfort ludziom przy wejściu.

Stadion Al Janoub, znajdujący się w Al Wakrah.  Zdjęcie: Reuters / Ibrahim Al-Omari.

Stadion Al Janoub, znajdujący się w Al Wakrah. Zdjęcie: Reuters / Ibrahim Al-Omari.

Mecz Kataru 2022

Oficjalny mecz Mistrzostw Świata FIFA 2022 w Katarze.

Oficjalny mecz Mistrzostw Świata FIFA 2022 w Katarze.

Grupy Pucharu Świata

W ten sposób powstały grupy katarskie Pucharu Świata.

W ten sposób powstały grupy katarskie Pucharu Świata.

Ole w Katarze

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.