Na obszarze Nowego Orleanu odnotowano dwa potwierdzone przypadki odry

Na obszarze Nowego Orleanu odnotowano dwa potwierdzone przypadki odry

W rejonie Nowego Orleanu potwierdzono dwa przypadki odry

Departament Zdrowia Luizjany twierdzi, że ludzie niedawno wyjechali poza stan

Przerwa na cztery. Departament Zdrowia Luizjany podaje, że w rejonie Nowego Orleanu u dwóch osób zdiagnozowano odrę. Departament zdrowia twierdzi, że niedawno wrócili z podróży poza stan, ale nie powiedział dokąd. Obie osoby mieszkają na tym obszarze lub w odwiedzonym przez siebie stanie. Luizjana dołącza teraz do 12 innych stanów, które zgłosiły przypadki odry. Obecnie na Florydzie panuje epidemia obejmująca sześć przypadków powiązanych z kampusem szkoły podstawowej. LD twierdzi, że odra zwykle zaczyna się od wysokiej gorączki, kaszlu i łzawienia oczu, po których pojawiają się małe białe plamki w jamie ustnej. Dobry. Dołącza do nas teraz dr Courtney Washington z Florydy. Przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej Lee. Dziękujemy, że jesteście z nami. Mam ochotę po prostu wtrącić się i powiedzieć, że mam dwójkę małych dzieci. Nikt nie ma czasu, aby nie złapać odry. Dokładnie. Co musimy wiedzieć? Jest wysoce zaraźliwy. Objawy mogą wystąpić, zanim wystąpią jakiekolwiek objawy. Ty. To bardzo zaraźliwe. Więc możesz rozprzestrzeniać to na inne osoby. Kropelki mogą zakażać każdą powierzchnię do czterech godzin. Co? Co powinna wiedzieć osoba, która czuje, że doświadcza objawów? Co powinni wiedzieć? Co powinni zrobić Jeśli masz wysoką temperaturę i wysypkę, zdecydowanie odizoluj się i skontaktuj się z lekarzem. Idź do szpitala lub skontaktuj się z lekarzem pierwszego kontaktu. Jest wysoce zaraźliwy. Najbardziej narażone są także dzieci poniżej 12 miesiąca życia. Dlatego nie byli szczepieni. Dlatego upewnij się, że jesteś wcześnie zdiagnozowany i poddaj się leczeniu. Doktorze, jak długo to zwykle trwa i jakie są możliwości leczenia osób na nią cierpiących. Objawy mogą utrzymywać się do 14 dni, zwłaszcza gdy gorączka jest bardzo wysoka, ale można ją również rozłożyć na kilka dni, zanim pojawią się jakiekolwiek objawy. Może to być więc długotrwała choroba wirusowa. To sprawia, że ​​szczepionka przeciwko odrze jest bardzo trudna w leczeniu i kontrolowaniu. Czy jest to już część programu szczepień dla dzieci? Czy jest coś jeszcze co powinniśmy zrobić? Szczepionkę przeciwko odrze, śwince i różyczce (MMR) podaje się każdemu w wieku 12 miesięcy, ale można także otrzymać inne dawki przypominające po czterech latach. A także gdy mają około dziesięciu lat. Dlatego każdy powinien zaszczepić się przeciwko odrze, śwince i różyczce. Jednak w miarę jak jesteśmy starsi, wskaźniki rozpowszechnienia choroby spadają. Zatem nadal istnieje ryzyko zachorowania na odrę. Nikt nie chce panikować. Niektórzy ludzie mogliby powiedzieć, czy występują oznaki fałszywych alarmów – mnie to niepokoi, ale tak naprawdę nie jest to aż tak wielka sprawa. Wysypka może być bardzo niespecyficzna i może wystąpić przy zwykłej gorączce. Gorączka, wysypka i ta wysypka wyglądają bardzo podobnie. Ale jeśli masz bardzo wysoką gorączkę wynoszącą 103, 104 i wysypkę, może to być niepokojące. Dobry. Doktor Courtney Washington z podstawowej opieki zdrowotnej Lee na Florydzie.

W rejonie Nowego Orleanu potwierdzono dwa przypadki odry

Departament Zdrowia Luizjany twierdzi, że ludzie niedawno wyjechali poza stan


Departament Zdrowia Luizjany ogłosił w środę, że u dwóch osób w rejonie Nowego Orleanu zdiagnozowano odrę. Ministerstwo Zdrowia twierdzi, że oboje wrócili z podróży poza stan, ale nie podano, do jakiego stanu się udali. LDH poinformowała, że ​​rozpoczęło się dochodzenie w sprawie zdrowia publicznego w tych przypadkach.

Departament Zdrowia Luizjany ogłosił w środę, że u dwóch osób w rejonie Nowego Orleanu zdiagnozowano odrę.

Ministerstwo Zdrowia twierdzi, że oboje wrócili z podróży poza stan, ale nie podano, do jakiego stanu się udali.

LDH poinformowała, że ​​rozpoczęło się dochodzenie w sprawie zdrowia publicznego w tych przypadkach.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *