Na RFEN 2023 premiera „Błękitnego Dywanu” nagradzającego sukcesy Krakowa i Fukuoki

Na RFEN 2023 premiera „Błękitnego Dywanu” nagradzającego sukcesy Krakowa i Fukuoki

Madryt, 7 października (prasa europejska) –

Królewska Hiszpańska Federacja Pływacka (RFEN) zorganizowała w piątek w siedzibie Hiszpańskiego Komitetu Olimpijskiego (COE) galę RFEN 2023, której towarzyszył pokaz wodnych gwiazd oraz szczególne uznanie za sukcesy ubiegłorocznego lata na Igrzyskach Europejskich odbywających się w Krakowie ( Polska) oraz na Mistrzostwach Świata odbywających się w Fukuoce (Japonia).

Na obrzeżach Alfredo Guinesh Hall odsłonięto „niebieski dywan” podczas imprezy mającej na celu uhonorowanie najlepszych drużyn w pływaniu artystycznym, piłce wodnej mężczyzn i kobiet oraz nurkowaniu na trampolinie. Ponadto w trzeciej Galerii Sław znaleźli się nowi członkowie Bernat Picornel y Richier, Mikel Torres, David Lopez Zubiro, Salvador „Chava” Gomez, Maria Pelaez i Una Carbonell.

Oprócz samej Ona Carbonell (pływanie artystyczne) złotą i diamentową odznakę oraz Złotą odznakę za piłkę wodną otrzymali emeryci Fran Fernandez (piłka wodna), Pau Ribes (pływanie artystyczne) i Maria Elena Sanchez (piłka wodna). Dyrektor Lulu Ebern.

Wyróżnienia przyznano Cabildo Tenerife i Radzie Oviedo za współpracę przy organizacji finałów piłki wodnej i superfinału pływania artystycznego 2023. Nagrodę Sports Values ​​Award otrzymały Disney Spain i Go Fit, które współpracowały z Nadar es. RFEN Vida stworzyła program stypendialny dla nieletnich zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Jubileuszowe Tarcze zostały przyznane klubom z 75-letnim stażem (Dep. Náutica de Portugalete i CN Tárreaga) i 50-letnim doświadczeniem (CN Premiá i CN Sant Adriá), a nagroda za promocję sportu trafiła do Tano Montanera i Fran Orizo, dwóch historycznych członków. Ze szkoły piłki wodnej w Saragossie.

UEFA nie zapomniała także o kategorii Masters, w tym przypadku z obecnością na scenie kanaryjskich pływaków Roberto Albericha i Rosy Segarra. Za wybitne zasługi przyznano czternaście medali, a najważniejszym wydarzeniem była Złota Nagroda dla dyrektora i prezydenta Alberto M. Gutiérrez „Guti” (AR Concepción-Cdad. Lineal) i sędzia Vicençe Suli Punic z Federacji Katalońskiej.

Nagrodę Sportu i Mediów Społecznościowych otrzymała Marta Perez (dziennikarka gazety „Mundo Deportivo”) za publikację i ciągłe eksponowanie specjalności wodnych. Saghir została także uhonorowana filmami ze wszystkich kategorii treningowych, co latem ubiegłego roku zdobyło 25 międzynarodowych medali . .

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *