Na Wenus dni stają się wyjątkowo długie

Madryt, 30 kwietnia. (Europa Press) –

Oczekujące pytania, takie jak lDokładna długość dnia na Wenus, nachylenie jej osi i rozmiar jej jądra Jest rozwiązywany przez sygnały radarowe, które są wielokrotnie wysyłane z ziemi na jej mętną, zaparowaną powierzchnię.

„Wenus jest naszą siostrzaną planetą i jak dotąd Te podstawowe właściwości pozostały nieznaneJean-Luc Margot, profesor nauk o Ziemi, planetach i kosmosie na Uniwersytecie Kalifornijskim (UCLA), który kierował badaniami, opublikował w Astronomia naturalna.

Ziemię i Wenus mają wiele wspólnego: obie planety skaliste mają ten sam rozmiar, masę i gęstość. Jednak ewoluowała na zupełnie inne sposoby. Podstawy, takie jak liczba godzin w Dzień Kwiatów Ważne dane pozwalające zrozumieć rozbieżne historie tych sąsiednich światów.

Zmiany w rotacji i kierunku Wenus ujawniają rozkład masy wewnątrz. Znajomość jej wewnętrznej struktury z kolei pozwala zrozumieć skład planety, jej historię wulkaniczną oraz to, jak czas zmienił jej powierzchnię. Co więcej, bez dokładnych danych o tym, jak poruszała się planeta, odległość między kolejnymi próbami lądowania może wynosić nawet 30 kilometrów. Bez tych środków, powiedziała Margot, „W zasadzie lecimy na ślepo”.

Pokazują to nowe pomiary radarowe Przeciętny dzień na Wenus trwa 243 0226 dni na Ziemi, mniej więcej dwie trzecie roku na Ziemi. Ponadto prędkość obrotowa Wenus zawsze się zmienia: mierzona jednocześnie wartość będzie nieco wyższa lub niższa od poprzedniej wartości. Zespół oszacował i obserwował czas trwania każdego z poszczególnych pomiarów Różnice co najmniej 20 minut.

„To może wyjaśniać, dlaczego poprzednie szacunki nie pasowały do ​​siebie” – powiedziała Margot. To jest stwierdzenie.

Możliwe, że za tę różnicę odpowiada gęsta atmosfera Wenus. Kiedy rozprasza się po planecie, wymienia dużo pędu ze stałą Ziemią, powodując jej przyspieszenie i spowolnienie jej obrotu. Dzieje się tak również na Ziemi, ale wymiana dodaje lub odejmuje tylko jedną milisekundę każdego dnia. Efekt jest jeszcze bardziej dramatyczny na Wenus, ponieważ jej atmosfera jest około 93 razy większa niż masa Ziemi, więc ma większą motywację do handlu.

Zgłosił to również zespół kierowany przez Uniwersytet Kalifornijski w Los Angeles Wenus jest przechylona w jedną stronę z dokładnością do 2,6392 stopni (Ziemia przechyla się o około 23 stopnie), Dokładność poprzednich szacunków poprawiła się dziesięciokrotnie. Powtarzane pomiary radarowe ujawniły tempo opadów śniegu. Gdy oś obrotu Wenus zmienia się, podobnie jak bączek dziecka. Na Ziemi ta „inicjatywa” potrzebowała około 26 000 lat, aby wywołać jedną rewolucję. Wenus potrzebuje więcej czasu: około 29 000 lat.

Korzystając z tych precyzyjnych pomiarów obracania się Wenus, zespół obliczył to Jądro planety ma około 3500 kilometrów średnicy, Całkiem podobny do Ziemi, chociaż nadal nie był w stanie wywnioskować, czy była to ciecz czy ciało stałe.

W 21 różnych okazjach między 2006 a 2020 rokiem Margot i jej koledzy skierowali fale radiowe na Wenus Z szerokiej na 70 metrów anteny Goldstone na pustyni Mojave w Kalifornii. Kilka minut później te fale radiowe odbiły się od Wenus i wróciły na Ziemię. Echo radiowe zostało przechwycone w Goldstone i Green Bank Observatory w Zachodniej Wirginii.

„Używamy Wenus jako gigantycznej kuli dyskotekowej” – powiedziała Margot z anteną satelitarną jako latarką, a krajobrazy planety przypominają miliony maleńkich reflektorów. „Zapaliliśmy go bardzo mocną latarką, około 100 000 razy jaśniejszą niż typowa latarka. A jeśli podążymy za odbiciami kuli dyskotekowej, możemy wywnioskować cechy [estado] Transformacja ”.

Złożone odbicia oświetlają nieregularnie i osłabiają sygnał powrotny przesyłany przez ziemię. Antena Goldstone widzi najpierw echo, a po około 20 sekundach Green Bank. Subtelne opóźnienie między odbiorem w łokciach zapewnia szybki wgląd w prędkość obrotową Wenus, podczas gdy specyficzne okno czasowe, w którym echa ech są w dużej mierze podobne, ujawnia nachylenie planety.

Obserwacje wymagały doskonałego wyczucia czasu, aby zapewnić prawidłowe umieszczenie Wenus i Ziemi. I oba obserwatoria musiały funkcjonować doskonale, co nie zawsze miało miejsce. „Naprawdę trudno było sprawić, by wszystko działało poprawnie w 30 sekund ”. – powiedziała Margot. „Przez większość czasu otrzymujemy pewne dane. Jednak bardzo rzadko zdarza się, że mamy wszystkie dane, które mamy nadzieję mieć”.

Pomimo wyzwań Zespół idzie naprzód, celując w dps księżyców Jowisza, Europy i Ganimedesa.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *