Na żywo o inwazji na Ukrainę: polski prezydent powiedział, że nie ma sensu, jeśli nie osiągnięto porozumienia w rozmowach z Rosją.

Wideo Żeleńskiego zostało udostępnione ONZ

Wojska rosyjskie zintensyfikowały ofensywę na tereny mieszkalne we wschodniej Ukrainie. Władze poinformowały, że pociski i rakiety były wystrzeliwane w regularnych odstępach czasu w dzielnicach mieszkalnych w przemysłowym mieście Chevroletonetsk.

W obliczu rosnącego międzynarodowego potępienia masakry w Puczy, Prezydent Rosji uważa odkrycie ciał przez władze ukraińskie za „całkowitą i haniebną prowokację” Cywile w mieście po wycofaniu się wojsk rosyjskich.

Aby potępić masakrę ludności cywilnej, sojusznicy Kijowa ogłosili nowe sankcje, w tym wydalenie rosyjskich ambasadorów z Grecji, Luksemburga i Norwegii. Jak również Teraz nakładają się sankcje gospodarcze na bezpośrednich krewnych Władimira Putina. Stany Zjednoczone ogłosiły sankcje wobec dwóch córek rosyjskiego prezydenta, próbując wywrzeć presję na bliskich prezydenta w odpowiedzi na inwazję na Ukrainę.

Poniżej minuta rosyjskiej inwazji na Ukrainę(czas ukraiński, GMT +3):

czwartek, 7 kwietnia

18:00: O tym powiedział były minister spraw wewnętrznych Ukrainy Orsan Avakov Jedenaście ciał znaleziono w garażu na przedmieściach Kijowa, stolicy Ukrainy, Kostomalu..

„W garażu na ulicy Svyatopokovskaya, w Kostomalu koło Puchy.Jedenastu cywilów zostało znalezionych martwych przez policję. Miejscowi twierdzą, że snajperzy strzelali do zabitych ludzi, a następnie wrzucali zmarłych do garaży – powiedział Awakow na swoim koncie na Facebooku, jak donosi ukraiński dziennik. „Ukraińska Prawda”.

Gostomel, na północny zachód od stolicy Ukrainy, Kijowa, ma w pobliżu lotnisko, a od początku wojny szaleje zaciekła konkurencja. Kilka dni temu, Wojska ukraińskie odzyskały kontrolę nad miastem i sąsiednimi miastami Pucha i Irfin.

5:15:Rzecznik sekretarza generalnego ONZ Stephen Dujarric potępił atak w środę. Eskalacja walk na Ukrainie uniemożliwia dostarczanie pomocy humanitarnej potrzebującym.

„Otrzymywaliśmy doniesienia o wzmożonych walkach, ostrzałach i starciach w regionie Donbasu, na wschodzie i południowych prowincjach Ukrainy. Konflikty nadal wpływają na obszary mieszkalne i niszczą kluczową infrastrukturę ”- ostrzegł Dujarric.

Tak wspomniał „Uniemożliwia ludziom uwięzionym w ogrodzonych miastach bezpieczny dostęp lub opuszczenie ważnych przedmiotów„I ostrzegł, że będzie to miało wpływ na świadczenie pomocy humanitarnej w różnych częściach kraju.

4:00: Prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński złożył wniosek późno w środę Szerokie i „naprawdę bolesne” sankcje wobec Rosji w obliczu nowego pakietu nałożonego przez USA i UE Opisuje to jako „niewystarczająco”.

„Kraje zachodnie ogłosiły nowe sankcje wobec Rosji. Nowe inwestycje są blokowane, nakładane są ograniczenia wobec wielu banków w Rosji, dodawane są ograniczenia osobiste, a także inne ograniczenia. Ten zestaw prezentuje się spektakularnie. Ale to nie jest wystarczająceZhelensky zaznaczył w swoim wystąpieniu, zgodnie z oświadczeniem na oficjalnej stronie prezydenta.

W ten sposób powtórzył Ukraina nadal „nalega na całkowitą blokadę rosyjskiego systemu bankowego”Utrudnia to jego funkcjonowanie w Międzynarodowym Funduszu Walutowym, Jak również zakup twardej ropy w zachodnim demokratycznym świecie.

Zwęglone ciało mężczyzny leży na ziemi wraz z pięcioma innymi w Pucha, na przedmieściach Q.

3:00: Prezydent Polski Andrzej Duda powiedział w środę na kanale US Channel CNN Co Dialog z Rosją argumentował, że jest „bezsensowny” i narzuca „bardzo surowe warunki” rządowi Władimira Putina Zamiast najeżdżać Ukrainę, grali w swoją „grę w kupowanie czasu”.

W wywiadzie wyemitowanym w środę Duda przyznał się do zaskoczenia, ale chciał uzasadnić „emocjonalne wypowiedzi” premieraMateusz Morawiecki, kiedy ostatnio obwiniał prezydenta Francji Emmanuela Macrona za kontakty z Putinem, porównał to do „rozmów z Hitlerem”.

Prezes tłumaczył przez wiele lat W UE wezwał do dialogu z rosyjskim rządemNawet po atakach wojsk rosyjskich na Gruzję w 2008 roku i na Ukrainę w 2014 roku.

2:45: Rząd Brazylia wyraziła „wielkie zdziwienie” po otrzymaniu „wiadomości i zdjęć” o masakrach wśród ludności cywilnej. Dokonano tego w ukraińskim mieście Pucha, o którym mówiono przed wycofaniem wojsk rosyjskich z ludności regionu stołecznego Q.

W oświadczeniu MSZ Ameryki Południowej wyraziło „solidarność” z rodzinami ofiar i „całym narodem ukraińskim” oraz wezwało do poszanowania praw obywateli tego kraju i międzynarodowego prawa humanitarnego.

2:00: W oblężonym Mariupolu prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński obiecał, że „cały świat zobaczy, co się stanie”. „Rosja nie chce niczego widzieć, dopóki nie przejmie kontroli nad miastem i nie oczyści go. Piekło teraz jak Mariupol. Tysiące zostało zabitych i rannych ”.Powiedział w wywiadzie dla prasy tureckiej Heberdurga.

Podobnie prezydent obiecał, że rosyjskie wojska będą próbowały „przestać nieść pomoc humanitarną”. „Nie mogą ukryć wszystkiego. Nie mogą pochować ani ukryć tysięcy ludzi. Świat zobaczył rzeczywistość. Widziałeś, co zrobiono w ukraińskim mieście.

Prezydent Wołodymyr Żeleński przechadza się po mieście Pucha, na północny zachód od stolicy Ukrainy.
Prezydent Wołodymyr Żeleński przechadza się po mieście Pucha, na północny zachód od stolicy Ukrainy.

01:30: W środę Rosja zbliża się do możliwej niewypłacalnościJeśli się uwzględni Odłóż ruble, aby zapłacić posiadaczom międzynarodowych obligacji płatnych w dolarach I powiedział, że będzie kontynuowane, dopóki jego rezerwy walutowe nie zostaną zablokowane przez sankcje.

W poniedziałek Rosja zablokowała wypłatę 600 mln dolarów z zamrożonych rezerw w amerykańskich bankach swoim suwerennym wierzycielom.

01:00: Sekretarz skarbu USA Janet Yellen argumentowała, że ​​Rosja powinna zostać usunięta z grupy 20 największych gospodarek i że Stany Zjednoczone zbojkotują „wiele spotkań G20”, jeśli pojawią się rosyjscy urzędnicy. Urzędnik powiedział amerykańskim prawodawcom, że rosyjska inwazja na Ukrainę i masakra ludności cywilnej w Puczy. „Są naganne, stanowią niedopuszczalną zniewagę dla porządku światowego opartego na zasadach i mogą mieć poważne konsekwencje gospodarcze na Ukrainie i poza nią”.

00:15: Sekretarz Stanu USA Anthony Blingen zgodził się z prezydentem Wołodymyrem Żeleńskim, że istnieje „problem” z Radą Bezpieczeństwa ONZ. „Istnieje zasadniczy problem z byciem jednym ze stałych członków, którego podstawowym obowiązkiem jest utrzymanie międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa.Rosja jest jedynym krajem na świecie, który swoją agresją na Ukrainę narusza międzynarodowy pokój i bezpieczeństwo” – powiedział dyplomata USA.

Nowości w rozwoju …

Kontynuuj czytanie:

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *