Nadal kontra Djokovic, starcie podobnych sił

“Rafa jest tutaj nie do pokonania, więc liczby mówią. Zawsze znajduje sposób na ucieczkę i wygraną “, Argentyńczyk Diego Schwartzman przeszedł w swojej porażce z Rafaelem Nadalem wczoraj 6-3 4-6 6-4 6-0, dając Hiszpanowi przejść do półfinału Roland Garros. Gdzie zmierzy się z Serbem Novakiem Djokoviciem, zajmującym pierwsze miejsce na świecie.

– Ponad połowa meczów, które z nim rozegrałem, była równa, ale on zawsze wygrywa, a ostatecznie liczy się to, że to przegrana – dodał Schwartzman, któremu udało się wyrwać seta Nadalowi. Hiszpan ustanowił rekord 36 kolejnych wygranych setów w Paryżu i nie przegrał seta od zwycięstwa w finale w 2018 roku z Austriakiem Dominikiem Thiemem w czterech setach, rekord 105 ze 107 wygranych z Rolandem Garrosem, 36 z rzędu sety nie bije. A 13 tytułów sprawia, że ​​Nadal jest dominującą siłą na ringu.

Roland Garros ze 100% debiutem w półfinale kobiet

Greczynki Maria Sakkari i Czeszka Barbora Krijkova (33 l.) zagrają swój pierwszy półfinałowy mecz gry pojedynczej na Roland Garros, eliminując odpowiednio obrończynię tytułu Igę Świątek z Polski i Coco Gauff ze Stanów Zjednoczonych. Po drugiej stronie tabeli po raz pierwszy do pierwszej czwórki weszły Rosjanki Anastasia Pavlyuchenkova i Słoweńska Tamara Zidansek.

„Czterech półfinalistów ma wspaniały rok. Sposób, w jaki działają rankingi, jest trochę niefortunny, ponieważ wcale nie są na obecnym poziomie. Więc to, co osiągnęliśmy, wydaje się być niespodzianką” – powiedział Sakkari. .

25-letni tenisista, który zajął czołowe miejsce w rozgrywkach (18), dzielą dwa zwycięstwa od zostania pierwszym Grekiem, który zdobędzie koronę w dużym turnieju w turnieju singlowym.

Zwycięstwo w turnieju może również umieścić ją w pierwszej dziesiątce rankingu WTA do końca tygodnia.

Ze swojej strony była numer jeden na świecie w deblu Barbora Krejkova (33 WTA) po raz pierwszy zadomowiła się w półfinale Rolanda Garrosa na poziomie gry pojedynczej, kiedy pokonała zszokowaną 17-letnią Coco Gauff. Rysunek, wg 7-6 (8/6) i 6-3.

Jednak dla Krijsikovej presja półfinału w mistrzostwach Paryża nie jest znana, ponieważ w 2018 roku została ukoronowana na mistrzynię stylu deblowego ze swoją rodaczką Kateriną Siniakovą, jednak w tym samym roku zajęła pierwsze miejsce na świecie. to się nigdy nie wydarzyło. Chciał być specjalistą od wyczynów kaskaderskich.

Do 2020 r. rozpoczął karierę singlową, a w 2021 r. ustanowił rekord 24 zwycięstw i 9 porażek, w tym tytuł w Strasbourg Open.

Skari i Krezhikova spotkały się kilka miesięcy temu na Mistrzostwach Dubaju, w których Czeszka wygrała, a nawet dotarła do finału.

W ten sposób i po uplasowaniu się w drugiej części tabeli Rosjanki Anastazji Pavlyuchenkovej (31) i Słowenki Tamary Zidansek (85), French Open będzie miał nowego mistrza, a 10 najlepszych graczy nie zmierzy się z półfinałami, coś to się nigdy nie zdarzyło w Roland Garros od początku ery Open w 1968 roku, podczas gdy w turniejach wielkoszlemowych jest tylko jeden precedens, jakim był Australian Open w 1978 roku