Nadejście 73. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Tlaxcala

Nadejście 73. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Tlaxcala

Itzel Cedillo / Quadratín Tlaxcala

Tlaxcala, Tlax, 24 lipca 2023 r. – 73. Międzynarodowy Festiwal Filmowy przybywa do Tlaxcala, od 28 lipca do 9 sierpnia w Miguel N. Lira Art Hall, znajdującej się w ogrodzie botanicznym Tizatlan, z 14 filmami z krajów takich jak Indie, Stany Zjednoczone, Niemcy, Szwecja, Argentyna, Ukraina, Turcja, Izrael, Litwa, Kolumbia, Polska, Kuba i Francja.

Za pośrednictwem sieci społecznościowych Ministerstwo Kultury zaprosiło publiczność i miłośników siódmej sztuki do udziału w siedemdziesiątym trzecim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym, który w tym roku obejmuje wybór 14 filmów z dwunastu krajów, które można obejrzeć w Miguel N. Lira Art Room.

Od 1971 roku Muestra Internacional de Cine pozycjonuje się jako jeden z najważniejszych festiwali filmowych w Meksyku, z programem filmów nagradzanych na innych międzynarodowych spotkaniach i różnych reżyserów z całego świata, między innymi z takich krajów jak Indie, Stany Zjednoczone, Niemcy, Szwecja, Argentyna, Ukraina, Turcja, Izrael, Litwa, Kolumbia, Polska, Kuba, Dania, Islandia, Meksyk i Francja.

Na tych międzynarodowych targach, które przybywają do Tlaxcala, można obejrzeć meksykański film Two Seasons w reżyserii Juana Pablo Gonzaleza, zdobywcy nagrody jury na festiwalu Sundance 2022.

Ten sampler jest dostępny w godzinach od 16:00 do 18:30, a ogólny dostęp do przykładowego filmu kosztuje 35 pesos, a dla tych, którzy chcą kupić dostęp do wszystkich filmów, wymagana jest subskrypcja.

Wreszcie 73. Międzynarodowy Festiwal Filmowy obiecuje pozostawić trwałe wrażenie na widzach. Każdy wyświetlany film to okno na nowe emocje, historie i kultury, pozwalające przeżyć niezapomniane wrażenia kinowe.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *