Najgorszy rynek świata jest w UE: idealna burza w Polsce

Najgorszy rynek świata jest w UE: idealna burza w Polsce

Najgorsza giełda na świecie nie znajduje się w odległym kraju w Azji, na Bliskim Wschodzie czy w Afryce, ale w samej Unii Europejskiej. Polska stała się najgorzej prosperującym rynkiem na świecie od sierpnia. Jego kluczowy kod, WIG 20, W tym roku spadła o 35,96% A tylko w zeszłym miesiącu pozostało 11%. Eksperci uważają, że wraz z kryzysem gazowym i zamknięciem gazociągu Nord Stream, tegoroczne ostateczne przedłużenie przyniesie jeszcze więcej bólu polskiej gospodarce i rynkom, i rzeczywiście na to wskazują. Jego wartość pozostanie w 2022 roku.

Kryzys w polskiej gospodarce i jej zapasach wynika z łańcucha problemów, które się pojawiły Po wojnie na Ukrainie Jak doskonała burza. Z jednej strony nadreprezentowany sektor, Media tracą zyski W trakcie totalnej walki o energię. Kraj słowiański jest drugim po Niemczech najbardziej zależnym od rosyjskiego gazu w Europie, przy czym na początku roku 55% jego gazu pochodziło z kraju dowodzonego przez Putina. W efekcie PGE, największa w kraju spółka energetyczna, spadła w sierpniu o 30%.

Inny duży sektor w kraju, bankowość, jest w bardziej skomplikowanej sytuacji po wykonaniu posunięcia, które jest bardzo kontrowersyjne wśród ekspertów, ale cieszące się uznaniem wśród wyborców. Prezydent kraju przedstawił w tym roku baterię propozycji Gratka podatkowa Wzrost stóp procentowych banków, wśród których wyróżniają się kompleksowe restrykcje dotyczące kredytów hipotecznych, spowoduje, że polskie firmy stracą 50% swoich zysków, zdaniem takich banków jak Commerzbank, ING, Santander czy BNP.

Oprócz pesymizmu w tych dwóch kluczowych dla polskiego indeksu sektorach, na sentymencie inwestorów ciąży ogólny kierunek gospodarki. W Polsce był sierpień Inflacja 16,1% Po zaskakującym przyspieszeniu wydawało się, że do tego miesiąca ustabilizowała się na poziomie 15,5%.

Podczas gdy ceny nadal rosną, recesja wydaje się nieunikniona w kraju, ponieważ popyt ze strony krajów UE (zwłaszcza Niemiec), jej głównych odbiorców, słabnie z powodu ekonomicznego ciosu, jaki otrzymali konsumenci na kontynencie. Ta krytyczna sytuacja zmusiła rząd kraju do podniesienia tonu i żądania ze strony Niemiec”. 1,3 miliarda euro w nagrodę dla nich Za zniszczenia wyrządzone przez III Rzeszę w czasie II wojny światowej. „Wiele krajów otrzymało reparacje od Niemiec, ale Polska nie… Niemcy nigdy nie zapłacili za zbrodnie przeciwko Polsce” – powiedział w czwartek Jarosław Kaczyński, szef partii rządzącej w Polsce.

Inwestorzy międzynarodowi (większość ich udziałów) obawiają się, że rząd rozpocznie konflikt z Europą lub podejmie populistyczne decyzje, które negatywnie wpłyną na rynek. Bliskość wyborów W tym samym roku, w szczególnie krytycznym czasie ze względu na sytuację gospodarczą, przez którą przechodził kraj.

Wszystkie te czynniki zaowocowały osiągnięciem PER spółek z WIG20 Najniższy od 1994 roku, Sześć lat minęło od upadku reżimu komunistycznego, który rządził Warszawą. „Inwestorzy zagraniczni martwią się o status Polski jako kraju rozdartego wojną. Wśród największych spółek giełdowych są Ukraina i interwencje państwa” – powiedział Janczyk Bloomberg, zarządzający funduszem w TFI. Alliance Polska SA. „Tymczasem polskie fundusze nie mają dochodów od klientów, których przyciągają wysokie stopy procentowe”.

To są powody, dla których warszawska giełda pod koniec wojny okazała się najgorsza na świecie. Jak być widzianym Zgodnie z oczekiwaniami ekspertów, Zima bez rosyjskiego gazu potwierdzi marzenie polskich inwestorów lub kryzys nie będzie tak głęboki, jak oczekiwano. Jednak kolejne ruchy Putina wytyczą kurs dla rynków na całym świecie.

opinie0Udostępnij toFacebookFacebookŚwiergotŚwiergotLinkedInprzywiązany

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *