Najlepsze kraje do podróży drogowych w Europie na spływy kajakowe

W nadziei, że już niedługo podróż będzie możliwa, wyszukiwarka KAYAK.com stworzyła pierwszy w Europie indeks wycieczek drogowych.

Hiszpania znajduje się na szczycie listy najlepszych europejskich miejsc docelowych dla wycieczek drogowych i na szczycie listy krajów o najlepszej pogodzie na wakacje samochodowe.

W celu ułatwienia tym, którzy chcą spędzić lato na czterech kółkach, jest kajak Analizowane 31 krajów europejskich, aby skompilować indeks, podzieliło je na sześć kategorii: klimat, bezpieczeństwo i infrastruktura, ceny, transport i zrównoważony rozwój, wynajem samochodów oraz przyroda i ciekawe miejsca.

W ramach tych kategorii bierze się pod uwagę do 17 czynników, aby określić najbardziej odpowiednie cechy dla podróżnych przy podejmowaniu decyzji o tym, dokąd podróżować samochodem.

5 najlepszych krajów w Europie na odpowiednią podróż

Hiszpania zdobyła srebrny medal na liście najlepszych krajów w Europie pod względem podróżowania po drogach ze względu na jakość autostrad i ilość niesamowitych miejsc przyrodniczych. Ponadto ma dobre wyniki w zakresie rocznych godzin nasłonecznienia, niskiego zanieczyszczenia środowiska i warunków drogowych.

Portugalia zdobyła złoto za wyższy wynik w podobnych kategoriach, ale radziła sobie lepiej w czynnikach związanych z ceną, takich jak wynajem samochodów, parking i hotel.

Luksemburg nie spisał się wysoko za pogodę, ale za swoją niesamowitość i ciekawostki zdobył brązowy medal. Rozsądne ceny wynajmu samochodów, noclegów i gazu oraz darmowe drogi sprawiają, że jest to bardzo przystępne miejsce.

Pełna lista 10 najlepszych miejsc docelowych dla wycieczek drogowych jest następująca:

Portugalia

Hiszpania

Luksemburg

Niemcy

Szwecja

Słowenia

Finlandia

Dania

Włochy

Islandia

Indeks podróży kajakowych po drogach również szczegółowo przygląda się najwyżej sklasyfikowanym krajom w poszczególnych kategoriach.

Oto kilka najważniejszych informacji:

Najlepszy klimat: Hiszpania

Niskie opady deszczu i kilka godzin nasłonecznienia sprawiają, że Hiszpania jest doskonałym miejscem na słoneczną podróż. Na drugim miejscu jest Grecja, a za nią Portugalia i Turcja.

Lepsze bezpieczeństwo i infrastruktura: Szwajcaria

Kraje z dobrymi wynikami w tej kategorii mają mniej wypadków drogowych i lepsze warunki drogowe. Na czele listy znajduje się Szwajcaria, a następnie Holandia, Niemcy, Austria i Szwecja.

Najlepsze ceny: Ukraina

W tej kategorii każdy kraj jest klasyfikowany według cen benzyny, zakwaterowania, parkingu i ceł. Na czele listy znajduje się Ukraina, a za nią Litwa, Rosja, Polska i Rumunia.

Doskonały transport i stabilność: Holandia

W tej kategorii znajdują się czynniki związane z zanieczyszczeniem środowiska, ruchem i warunkami jazdy, takie jak liczba samochodów na 1000 osób. Uwzględnia również liczbę stacji ładowania pojazdów elektrycznych do wypożyczania samochodów ekologicznych. Na pierwszym miejscu jest Holandia, drugie Norwegia, drugie Finlandia, Islandia i Szwecja.

Najlepszy wynajem samochodów: Słowacja

W tej kategorii kraje klasyfikują się pod względem tego, ile kosztuje wynajem samochodu, ale na podstawie szacunków, które otrzymują firmy wynajmujące. Słowacja zajmuje pierwsze miejsce pod względem oferowania drugiej najniższej ceny wynajmu samochodu i najlepszych ocen otrzymanych przez firmy wynajmujące. Następne są Łotwa, Słowenia, Rumunia i Polska.

Najlepsza przyroda i ciekawe punkty: Szwajcaria

Oto dwa czynniki, które często przychodzą na myśl, gdy myślimy o podróży drogowej: naturalne piękno kraju i liczba miejsc światowego dziedzictwa. Szwajcaria wygrywa tort ze swoimi majestatycznymi górami, jeziorami i lasami i jest trzecim krajem w Europie, który ma bardziej tradycyjne miejsca w stosunku do swojego obszaru. Na drugim miejscu znajduje się Luksemburg, a za nim Austria, Portugalia i Słowenia.

Wyrazić. Wersja robocza. AF

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *