Najnowszy koronawirus: Minister mówi, że blokady będą „ostatnią deską ratunku” w Anglii

Najnowszy koronawirus: Minister mówi, że blokady będą „ostatnią deską ratunku” w Anglii

Grab, południowo-wschodnia azjatycka firma zajmująca się dostawami żywności i usługami płatniczymi, pogłębiła stratę netto do 815 mln USD za trzy miesiące do czerwca i obniżyła całoroczną prognozę z powodu niepewności związanej z pandemią.

Firma z siedzibą w Singapurze spodziewa się, że EBITDA wyniesie stratę od 700 do 900 milionów dolarów za cały rok, w porównaniu z poprzednią prognozą 600 milionów dolarów. Powiedziała, że ​​oczekiwania wynikały z przedłużonych blokad w wielu krajach, w których prowadzi działalność z powodu Covid-19.

Jednak skorygowana sprzedaż netto wyniosła 550 mln USD, czyli o 92 procent więcej niż w tym samym okresie w 2020 r., ponieważ supermarket GrabSupermarket i inne usługi dostarczania żywności nabrały tempa podczas pogarszających się przestojów w całym regionie.

Grab obniżył swoją całoroczną prognozę ze względu na niepewność epidemiologiczną © EPA

„Chociaż wprowadzenie Covid-19 na ziemię jest wyzwaniem, nasza firma pozostaje prężna i zwiększamy nasze inwestycje w nasz super ekosystem w oczekiwaniu na ożywienie rynku w miarę poprawy wskaźników szczepień” – powiedział Peter Uwe, dyrektor finansowy.

Wyższa strata netto, która w zeszłym roku przekroczyła 718 milionów dolarów, była w dużej mierze spowodowana zwiększonymi kosztami odsetek od zamiennych akcji uprzywilejowanych Grab, podała firma.

Grab uruchomił teraz swój trzeci supermarket internetowy – na Filipinach, po uruchomieniu w Malezji i Singapurze. Przed końcem roku planuje uruchomić kolejny GrabSupermarket w innym kraju.

Kierownictwo firmy Grab spodziewa się, że popyt na usługi jeździeckie poprawi się wraz ze wzrostem liczby szczepień w całym regionie.

Firma poinformowała, że ​​jest nadal na dobrej drodze do połączenia się z Altimeter Growth Corp., notowaną na giełdzie w USA spółką zajmującą się przejęciami specjalnego przeznaczenia, jeszcze w tym roku. Grab zamierza wycenić 40 miliardów dolarów.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *