Najnowszy koronawirus: sprzedawca odzieży Primark w drugiej połowie podniósł szacunki dotyczące utraconej sprzedaży z powodu wirusa Covid

Najnowszy koronawirus: sprzedawca odzieży Primark w drugiej połowie podniósł szacunki dotyczące utraconej sprzedaży z powodu wirusa Covid

United Airlines zgłosiły „mocne dowody” na stłumiony popyt na podróże lotnicze i były w stanie wykorzystać ożywienie zarówno w lotach biznesowych, jak i międzynarodowych.

Przewoźnik powiedział w poniedziałek, że „już się rusza”, aby skorzystać z rosnącego popytu ze strony krajów, w których zaszczepieni podróżni są mile widziani, i wskazał na nowo ogłoszone loty międzynarodowe do Grecji, Islandii i Chorwacji, które wymagają zgody rządu.

W oświadczeniu towarzyszącym publikacji wyników za pierwszy kwartał, firma stwierdziła, że ​​te „oportunistyczne kroki” pomogły jej „powrócić do dodatniego dochodu netto, nawet jeśli popyt komercyjny i długoterminowy popyt międzynarodowy powrócą tylko do około 35% poziomów z 2019 r. ”.

„Skupiliśmy się na kolejnym etapie na horyzoncie i teraz widzimy wyraźną ścieżkę do rentowności” – powiedział Scott Kirby, dyrektor generalny.

United odnotowało 60-procentowy spadek całkowitych przychodów do 3,22 miliarda dolarów w pierwszych trzech miesiącach 2021 roku, zaledwie 38 milionów dolarów poniżej mediany prognozy wśród analityków ankietowanych w ankiecie Refinitiv. Zgłoszone straty netto zmniejszyły się do 1,36 miliarda dolarów, w porównaniu ze stratą 1,7 miliarda dolarów w poprzednim roku, a Wall Street spodziewa się straty w wysokości 1,62 miliarda dolarów.

Firma podała, że ​​moce produkcyjne w całej swojej sieci w pierwszym kwartale spadły o 54 procent w porównaniu z tym samym trzymiesięcznym okresem w 2019 roku. Oczekiwano, że moce produkcyjne w bieżącym kwartale będą o 45 procent mniejsze niż w drugim kwartale 2019 roku. przychód na milę dostępnych miejsc, popularna miara branżowa, ma być w tym kwartale o 20 procent niższy niż dwa lata temu.

Akcje United spadły o około 2 procent w handlu po godzinach.

Ponieważ coraz więcej Amerykanów otrzymuje szczepienia, liczba pasażerów linii lotniczych wróciła do prawie najwyższego poziomu od czasu zmiażdżonej pandemią podróży lotniczych rok temu.

United reaguje na niektóre z tych zachęcających trendów i na początku tego miesiąca ogłosił, że planuje to zrobić Zacznij zatrudniać pilotów Jeszcze w maju, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu. Linia lotnicza podała to w zeszłym tygodniu Zostanie spłacony Część pieniędzy podatników, które pożyczył podczas szczytu pandemii koronawirusa, po tym, jak udało mu się zebrać 9 miliardów dolarów w funduszach na rynkach obligacji i pożyczek.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *