Najstarsze skamieniałe gady w Alpach okazują się historycznie fałszywe

Najstarsze skamieniałe gady w Alpach okazują się historycznie fałszywe

W 1931 roku odkryto go wysoko we włoskich Alpach Nadrukowana dziwna sylwetka gada Na skale paleontolodzy tamtych czasów z entuzjazmem badali pozostałości i stwierdzili, że tak Pięknie zachowana skamielina Z gatunku znanego jako Tridentinosaurus antiquus, który ma co najmniej około 280 milionów lat. Przez dziesięciolecia uważano, że ten okaz jest jednym z Najlepsze i najstarsze zachowane europejskie skamieniałości gadów. Jednak obecnie, według badań przeprowadzonych przez University College Cork, Okazuje się, że ta historia nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. „To jest fałszywe„Wyjaśnia Valentina Rossi, badaczka, która kierowała tymi badaniami.

the Sylwetka tego prehistorycznego gada On był Od lat jest chwalona w artykułach naukowych i na konferencjach. Jest to w dużej mierze spowodowane, jak już powiedziano, tą skamieniałością Duża część tkanki miękkiej jest nadal zachowana W przypadku zwierzęcia dzięki jego badaniom było to możliwe Dowiedz się więcej o pochodzeniu i ewolucji gadów. Problem polega na tym, wyjaśnia Rossi, że jak dotąd prawie nie przeprowadzono badań samej skamieliny. Aby więc wydostać się z tego bagna, ten naukowiec, ekspert od prehistorycznych gadów, Rozpoczęła się analiza samej próbki. „Odpowiedzi na wszystkie te pytania były przed nami. Musieliśmy szczegółowo zbadać tę skamielinę, aby odkryć jej tajemnice. „Nawet te, których prawdopodobnie nie chcieliśmy znać” – wyjaśnia.

Analiza wykazała, że ​​kompozycja została źle dobrana, a profil został narysowany sztucznie.

I był tam, w laboratoriach, kiedy… Historia tego gada zaczyna się wyjaśniać. Po pierwsze, dzięki analizie mikroskopowej eksperci zaczynają to odczuwać Zarówno faktura, jak i skład materiału nie pasowały Z tego, co teoretycznie powinno zostać skostniałą tkanką miękką. Późniejsze analizy ultrafioletowe wykazały to Całą próbkę potraktowano pewnymi materiałami powłokowymi. W końcu odkryli to eksperci Profil zwierzęcia (a raczej jego kontury) również został stworzony sztucznie.

Narysowany schemat

Ale Kto mógłby sfałszować tę skamieniałość?? Przede wszystkim w jakim celu? Jak podkreślają naukowcy, którzy przeprowadzili tę analizę, w tej chwili wszystko wskazuje na to, że jest to wina samego środowiska naukowego. Tam Niektóre części skamieniałości, takie jak tylne nogi lub niektóre części grzbietu, wydają się oryginalne. Ale jest też wielu innych, którzy tego nie robią. W tym przypadku, jak twierdzą eksperci, tak właśnie by było Ktoś narysował zarys zwierzęciaPodobnie jak części, których tam nie było, Aby poprawić ogólny wygląd skamieliny. Podobnie wydaje się, że w A Ktoś w przeszłości wypolerował skamielinę, aby lepiej ją zachować.

„To, co opisano jako zwęgloną skórę, to po prostu farba”.

Ewelina Kostacher

naukowy

Niesamowity stan zachowania tej skamieliny Odkrycie Tridentinosaurus antiquus intryguje naukowców od dziesięcioleci, ale teraz wszystko ma sens. To, co zostało opisane jako zwęglona skóra, to po prostu farbaKomentuje Evelyn Kostacher, jedna z badaczek, która kierowała tymi badaniami Przynajmniej częściowo rozszyfrował autentyczność tego skamieniałego gada alpejskiego. W tym sensie ekspert zwraca się o to do społeczności paleontologicznej Przejrzyj wszystkie prace, które zawierały tę próbkę Przede wszystkim należy zadbać o uwzględnienie go w przyszłych badaniach naukowych.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *