Najświeższe wiadomości i wiadomości na żywo

Najświeższe wiadomości i wiadomości na żywo

Ukraina wycofuje doniesienia o wyjeździe rosyjskich żołnierzy w obwodzie chersońskim

Ukraińskie wojsko szybko wycofało swoje twierdzenie, że siły rosyjskie wycofały się w czwartek ze strategicznego miasta w obwodzie chersońskim na południu Ukrainy, podczas gdy wspierani przez Moskwę przywódcy kpili z Kijowa z powodu raportu.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował w czwartek, że wszystkie rosyjskie jednostki wojskowe wycofały się z miasta Nowa Kachowka na wschodnim brzegu Dniepru.

Oznaczałoby to ważny rozwój: pierwszą osadę jakiejkolwiek wielkości na wschodnim brzegu przez Ukrainę od czasu wyparcia sił rosyjskich z Chersoniu i zajęcia zachodniego brzegu w listopadzie ubiegłego roku.

Ale Sztab Generalny wkrótce potem wycofał się, mówiąc o tym w oświadczeniu na Facebooku: „Pasażerowie nadal tymczasowo przebywają w Nowej Kachowce. Informacja o rzekomym wyjeździe wroga z tej osady została opublikowana w wyniku nieprawidłowego wykorzystania dostępnych danych.

Rosja skrytykowała raport: w momencie wycofania się Ukrainy wyznaczeni przez Rosję urzędnicy i blogerzy wojskowi energicznie zaprzeczali twierdzeniom Ukrainy o wycofaniu się wojska z Nowej Kachowki.

Władimir Saldo, mianowany przez Rosję dowódca w okupowanym regionie Chersoniu, powiedział, że „cały rosyjski personel wojskowy w Nowej Kachowce, a także w innych miejscach na wschodnim brzegu Dniepru, nadal znajduje się na swoich stanowiskach”.

Saldo zauważył, że zarzut dotyczył niedawnej wizyty prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w regionie, która, jak powiedział, miała „słaby efekt PR”.

Władimir Leontiew, wspierany przez Rosję przywódca Nowej Kachowki, również nazwał to twierdzenie fałszywym, nazywając je „dezinformacją” i aktem propagandy.

Rosyjski korespondent wojskowy Alexander Coats kpił z raportu Telegrama.

Ostatnie wydarzenia w regionie: Podczas gdy Rosja ufortyfikowała kilka osad na wschodnim brzegu rzeki w pobliżu Chersoniu, te położone najbliżej rzeki Dniepr były wielokrotnie atakowane przez Ukrainę, w tym siły specjalne.

Nowa Kachowka to obszar, na który warto zwrócić uwagę podczas walk, ponieważ jest to miejsce dużego projektu hydroelektrycznego i wejście do kanału zasilającego Krym świeżą wodą z Dniepru.

Według nieoficjalnych doniesień w mediach społecznościowych pod koniec ubiegłego tygodnia miastem wstrząsnęły eksplozje, a w pobliżu lub wewnątrz elewatora zbożowego wybuchł pożar.

Niektóre kanały Telegrama twierdzą, że zapalił się magazyn paliwa wraz z rosyjskim sprzętem wojskowym. Tych kont nie można zweryfikować.

W połowie marca rosyjska państwowa agencja informacyjna RIA Novosti poinformowała, że ​​siły ukraińskie rozpoczęły masowy atak artyleryjski na dzielnicę Sokol w Nowej Kachowce, zabijając kobietę i niszcząc domy, sklepy i linie energetyczne.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *