Najszybszy dysk twardy na świecie jest odpowiednikiem dysku SATA III SSD

Seagate W ten weekend ogłosił, jak twierdzi się, najszybszy mechaniczny dysk twardy na świecie, czyli Seagate Mach 2 Exos 2X14, Co obiecuje kolejne prędkości 524 MB / sOznacza to, że jego wydajność jest podobna do wydajności dysku SSD, który wykorzystuje interfejs SATA III @ 6,0 Gb / s.

Aby tak się stało, jest to po prostu dysk twardy 2x 7 TB HDD połączone razem Zamknięty w 3,5-calowej ramie z helem. Dzięki prędkości obrotowej 7200 obr./min i 256 MB pamięci podręcznej ten dysk oferuje losową prędkość odczytu / zapisu 4K wynoszącą 304/384 IOPS Ma średnie opóźnienie 4,16 ms, co czyni go szybszym niż dysk twardy Seagate Exos 15E900 pracujący z prędkością 15 000 obr./min. Przy poborze mocy na biegu jałowym 7,2 W i zużyciu 13,5 W przy dużych obciążeniach roboczych.

Chociaż dysk twardy ulega awarii z losową prędkością w stosunku do dysku SSD, to nie ma to większego znaczenia, a jego użycie nie jest ważne, ponieważ służy do przechowywania innych typów informacji w centrach danych, dlatego jest kierowany do użytku. w usługach informacyjnych w chmurze. Kolejną zaletą w stosunku do dysków półprzewodnikowych jest Świetna równowaga, jaką oferuje za zapłaconą cenę gigabajta, Chociaż oczywiście jego cena nie została podana dla konkretnych danych.

Rzecznik firmy Seagate wyjaśnił: „Te 3,5-calowe, wypełnione powietrzem dyski twarde działały przez wiele lat z mocą bardzo podobną do modelu Exos 2X14”. „Warto również zauważyć, że Exos 2X14 obsługuje PowerBalance, ustawienie, które pozwala klientowi zmniejszyć moc do zaledwie 12 watów, ale powoduje to zmniejszenie wydajności o 50% przy odczytach sekwencyjnych io 5% do 10% przy odczytach losowych ”.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *