Najważniejsze historie kosmiczne 2024 roku

Najważniejsze historie kosmiczne 2024 roku

Miniony rok był pełen odkryć planet, podróży międzygwiezdnych i innych atrakcji związanych z kosmosem, zarówno cudownych, jak i dziwnych.

Wiadomości o tajemniczych egzoplanetach, na których może potencjalnie istnieć życie, spekulacje na temat UFO i rozpoczęcie bezzałogowych misji w odległe rejony kosmosu zaplanowane na rok 2023. Na szczęście ci, którzy pozostali pełni podziwu i ekscytacji dla ogromnego wszechświata otaczającego Ziemię, mają więcej do rozważenia . Przejdź do przyszłego roku.

Oto pięć kosmicznych historii spodziewanych w 2024 r., od rzadkich zaćmień po powrót astronautów na Księżyc po raz pierwszy od dziesięcioleci.

Podsumowanie szalonego roku 2023 w kosmosie:UFO, komercyjne loty kosmiczne, zbuntowane pomidory i nie tylko

Powrót NASA na Księżyc

Załoga misji NASA Artemis 2 została sfotografowana podczas pierwszej od 1972 r. misji załogowego lotu kosmicznego na Księżyc. Od lewej: astronautka NASA Christina Koch, astronauta NASA Victor Glover, astronauta Kanadyjskiej Agencji Kosmicznej Jeremy Hansen i w środku astronauta NASA Red Man. .

W nadchodzących latach NASA będzie dążyć do ponownego wysłania astronautów na Księżyc po raz pierwszy od zakończenia misji Apollo pięćdziesiąt lat temu.

Ale zanim to nastąpi, agencja kosmiczna musi najpierw wysłać grupę astronautów w podróż dookoła Księżyca i z powrotem. W zeszłym roku NASA zapewniła trzech Amerykanów i jednego Kanadyjczyka, którzy wezmą udział w misji Artemis II, której start zaplanowano na listopad przyszłego roku.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *