Najważniejszy festiwal lodów w Europie Środkowej odbywa się w Pradze


Zdjęcie: Praski Festiwal Lodów

Słońce wschodzi wcześnie, zachodzi późno, a termometr w Pradze pokazuje czerwone cyfry. Gdy lato się nagrzewa, Czesi myślą o dwóch sposobach ucieczki: zimnym piwie i klasycznych lodach. Na szczęście dla Pragi na Praskim Festiwalu Lodów, najważniejszym środkowoeuropejskim wydarzeniu poświęconym lodom, nie zabraknie drugiej opcji.

Aktywność odbędzie się w niedzielę 27 czerwca i ma zadowolić wszystkie gusta i publiczność, ponieważ będzie skupiać się nie tylko na gromadzeniu i nagradzaniu najlepszych producentów w regionie, ale także obejmuje strefy rozrywki dla dzieci, DJ-ów na żywo i różnorodne napoje alkoholowe dla dorosłych nie przekonanych do słodkiego show.

Jerry Stasek, który wraz z Janem Otterbanem stworzył festiwal, w rozmowie z Radio Prague International wyjaśnił, dlaczego impreza została zaprojektowana tak, aby zadowolić całą rodzinę.

Zdjęcie: Praski Festiwal Lodów

„To wydanie to ósma rocznica pierwszego Praskiego Festiwalu Lodów. Dołączamy więc do tradycyjnych producentów lodów i lodów, ale także do tych, którzy robią lody wegańskie lub lody niskokaloryczne. W sumie będziemy mieli ponad 30 lokalni producenci lodów, z porcji Różni się od Czech i regionu, ale będą też inne atrakcje: napoje, koktajle, wino, wiele atrakcji dla dzieci, strefa sportowa i wiele więcej.”

Impreza będzie trwać od rana do wieczora na terenach targowych Výstaviště Holešovice. Jan Otterban rozmawiał również z Radio Prague International i opowiedział o tym, jak wpadli na pomysł festiwalu, w którym w ostatnich edycjach wzięło udział już ponad 55 000 osób.

„Jesteśmy wielkimi fanami lodów i chcieliśmy uczestniczyć w festiwalach lodów tutaj, ale ich nie było. Postanowiliśmy więc stworzyć własne.”

Zdjęcie: Praski Festiwal Lodów

Pasja Otterbana do lodów zrodziła się podczas jednego z jego pobytów w Madrycie, mieście, w którym mógł docenić produkty wysokiej jakości. Ponadto to właśnie w stolicy Hiszpanii mógł uczestniczyć w targach lodów. Te wspomnienia iberyjskiego lata zainspirowały go i uświadomiły, że w jego kraju takie wydarzenie nie istnieje.

Z tego uczucia narodził się w 2015 roku pierwszy Praski Festiwal Lodów. W niedzielnym wydaniu zwiedzający będą mogli w głosowaniu powszechnym wybrać zwycięskie lody. Zawodnicy dołożą wszelkich starań, aby oferować najlepszy produkt na rynku i tym samym wspiąć się na podium z przewagą brązu, srebra lub złota, jeśli marzą o wielkich marzeniach. Krajowi producenci będą też musieli zmierzyć się z propozycjami innych krajów, takich jak Austria, Polska i Słowacja.

Stasek wyjaśnił, że wśród wyborców są także wybitni artyści, którzy wezmą udział w wydarzeniu.

Zdjęcie: StockSnap, Pixabay, licencja Pixabay

Odwiedzający będą mogli głosować na smak, który zostanie wybrany najlepszym smakiem roku. Głosować będą również znani artyści, tacy jak Adolfeen, DJ Roxtar czy Jakub áček, żeby wymienić tylko kilku. Oprócz udziału w wydarzeniu, zagłosują również na najlepsze lody. Zapowiada się więc dzień pełen lodów, zabawy dla całej rodziny, jedzenia i napojów, i miejmy nadzieję, że pogoda też nam dopisze i będzie słoneczna niedziela”.

Podczas głosowania przy muzyce i napojach najmłodsi członkowie rodziny będą mogli skorzystać ze specjalnie zaprojektowanej strefy rekreacyjnej, wyposażonej w gry wideo i zaplecze sportowe, gdzie mistrzostwa rozgrywa się w piłce nożnej.

Oprócz rozrywki i możliwości spróbowania wysokiej jakości lodów, impreza ma cel charytatywny, część zysków trafia do organizacji charytatywnych Kapka naděje i Adra.

Wraz z prognozą pogody na gorącą i słoneczną niedzielę, mieszkańców stolicy Stasiňka podzieli pragnienie spędzenia idealnego dnia na delektowanie się najlepszymi lodami, we wszystkich wersjach i smakach.


You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.