Największy kraj na świecie przechodzi do kategorii podróży wysokiego ryzyka CDC

(CNN) – Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) Dodano Rosję do swojej listy „najbardziej niebezpiecznych” celów podróży w tym tygodniu.

W poniedziałek po południu największy kraj świata pod względem powierzchni (o powierzchni ponad 17 milionów kilometrów kwadratowych) został zdegradowany do czwartego poziomu kategorii wysokiego ryzyka agencji. Wcześniej był wymieniony jako „wysokie” ryzyko dla poziomu 3 lub Covit-19.

Belgia jest jednym z niewielu miejsc, które można zaliczyć do kategorii Tier 4.

Zgodnie z kryteriami CDC, ponad 500 pacjentów na 100 000 mieszkańców w ciągu ostatnich 28 dni zostało zaliczonych do kategorii 4 poziomu „Very High Govt-19”.

CDC zaleca, aby ludzie unikali podróżowania do wyznaczonych obszarów z adnotacją „Poziom 4”. Każda podróżująca osoba musi najpierw zostać w pełni zaszczepiona, ostrzega firma.

Łącznie cztery lokalizacje zostały przeniesione do poziomu 4 1 listopada:

Belgia

Burkina Faso

Rosja

Słowacja

Pozostałe popularne lokalizacje na poziomie 4

Widok na farmę wiatrową Bonnie i stary port Mykonos w Grecji. To popularne miejsce na wakacje znajduje się na 4 poziomie CDC. Byron Smith / Getty Images

Wiele popularnych międzynarodowych miejsc wakacyjnych było na tak wysokim poziomie alarmowym, co świadczy o inwigilacji Govt-19.

Na dzień 1 listopada na poziomie 4 znajdowało się prawie 80 krajów.

Aktualna lista lokacji 4 poziomu obejmuje:

Austria

Barbados

Botswana

Chorwacja

Grecja

Irlandia

Malediwy

Szwajcaria

Tajlandia

indyk

Zjednoczone Królestwo

Jeśli chodzi o Wielką Brytanię, jest na poziomie 4 od 19 lipca. Grecja jest tam od 2 sierpnia. Tajlandia jest tam od 9 sierpnia.

Nowe wpisy na poziomie 3

Typ 3, który pasuje od 100 do 500 przypadków na 100 000 mieszkańców w ciągu ostatnich 28 dni, otrzymał w tym tygodniu cztery aktualizacje:

Fidżi

Jamajka

Laos

Polska

Bycie na poziomie 3 jest oznaką postępu na Fidżi i Jamajce, który został usunięty z poziomu 4.

Dla Polski przejście na poziom 3 jest oznaką pogarszających się warunków. Kraj Europy Wschodniej był na poziomie 2 (ryzyko „umiarkowane”). Laos był wcześniej wymieniony w sekcji „Nieznane” CDC z powodu braku informacji.

Możesz zobaczyć poziomy ryzyka CDC dla globalnych miejsc docelowych na ich stronie Zalecenia dotyczące podróży.

Według badaczki medycznej CNN, dr Leny Wen, istnieją inne czynniki, które podróżni muszą wziąć pod uwagę, poza wskaźnikami zachorowalności na Covid-19, które są wyraźnie wymieniane w poradach turystycznych CDC.

„Kursy walut są wskazówką. Innym jest to, jakie środki ostrożności są potrzebne i czego należy przestrzegać, gdziekolwiek jesteś, a trzeci to to, co planujesz zrobić, gdy już tam dotrzesz” – powiedział Wen, lekarz medycyny ratunkowej i profesor zarządzania politycznego i zdrowotnego. . George Washington University Szkoła Zdrowia Publicznego Milkan Institute.

„Czy planujesz odwiedzać wiele miejsc i chodzić do zamkniętych barów? To bardzo różni się od pójścia do miejsca, w którym planujesz spędzać cały dzień na plaży i nie poznawać nikogo innego” – powiedziała Wen. Nowa książka. , „Koły ratunkowe: podróż lekarza w walce o zdrowie publiczne”.

Co najważniejsze, pasażerowie powinni zostać zaszczepieni – powiedział.

Niektóre opcje na poziomie 2

W tym tygodniu nie ma żadnych dodatków do kategorii Tier 2. W miejscach oznaczonych jako „Poziom 2: Umiarkowany Govt-19” odnotowano od 50 do 99 przypadków Govt-19 na 100 000 mieszkańców w ciągu ostatnich 28 dni.

Od 1 listopada popularne miejsca docelowe w tej mniej niebezpiecznej kategorii to:

Kolumbia

Peru

Indie

Należy pamiętać, że lista CDC będzie aktualizowana co tydzień, a sytuacja w każdym kraju może się zmieniać z tygodnia na tydzień na lepsze lub gorsze.

Poziom 1 i brak kwalifikacji

Typ docelowy „Poziom 1: spadek Covit-19”, mniej niż 50 nowych przypadków zostało zarejestrowanych na każde 100 000 mieszkańców w ciągu ostatnich 28 dni. Ta kategoria obejmuje Nową Zelandię, która zaczęła łagodzić ograniczenia w podróżowaniu.

Wreszcie, jak wspomniano powyżej, istnieją miejsca, w których CDC jest na „nieznane” ryzyko z powodu braku informacji. Do 1 listopada obejmuje Monako, Azory i Tanzanię.

W jej obrębie Obszerny przewodnik turystyczny, CDC zaleca unikanie wszelkich podróży międzynarodowych do czasu pełnego szczepienia.

„W pełni zaszczepieni podróżni są mniej skłonni do zarażenia się i rozprzestrzeniania COVID-19. Jednak podróże międzynarodowe stanowią dodatkowe ryzyko, a nawet w pełni zaszczepieni podróżni mogą być bardziej narażeni na ryzyko zarażenia się i rozprzestrzeniania niektórych wariantów COVID-19” – podała firma.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *