Największy stadion bez półfinału

Największy stadion bez półfinału

On Camp NouMa to być stadion o największej pojemności na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2030. Można jednak na nim rozegrać finał Santiago Bernabeupodobnie jak miało to miejsce w 1982 roku. Wtedy na stadionie Barcelony odbył się mecz półfinałowy. Za sześć lat Barcelona Może mieć znacznie mniejsze znaczenie, ponieważ Hiszpania Będziemy dzielić siedzibę z Portugalia i Maroko.

„Barcelona nie odda niczego poza trzema stolicami”.Madryt, Lizbona i Rabat) Bardzo chciałby zorganizować finał – przyznaje Davida Escudiegodoradca ds. sportu Rady Miejskiej Barcelony, który nie był jeszcze w stanie oszacować wpływu, jaki turniej będzie miał na stolicę Katalonii.

Barcelona mogła zostać bez finału i półfinału. Trzy najważniejsze mecze Pucharu Świata rozegrane zostaną w Madrycie, Lizbonie i Rabacie. I Camp Nou Będzie największą ofiarą bardzo skomplikowanego Pucharu Świata.

Pięć meczów na Camp Nou

Hiszpania jak dotąd zorganizowała tylko jeden Puchar Świata. To było 41 lat temu. Barcelona była gospodarzem ośmiu meczów. Pięć z nich rozegrano na Camp Nou, a trzy na SarriiNa starym placu RCD Espanyol.

Stadion Camp Nou był miejscem ich meczu otwarcia Argentynamistrz świata 1978 i Belgia. Mecz zakończył się zwycięstwem europejskiej drużyny (0-1) i 90-tysięczną widownią zgromadzoną na trybunach.

Pojedynki Sarii

W drugiej fazie na stadionach Barcelony i Espanyolu odbyły się trzy mecze. Na Camp Nou odbyły się następujące mecze: Belgia-Polska (0-3), Belgia-Związek Radziecki (0-1) i Polska-ZSRR (0-0).

Najlepsze mecze rozegrano w Sarrii. A harmonogram nie był odpowiedni: 17:15, w środku lata. Pojedynki były: Argentyna-Włochy (1-2), Argentyna Brazylia (1-3) mi Włochy i Brazylia (3-2).

stadion Benfiki

Wreszcie był gospodarzem Camp Nou Włochy-Polska (2:0) w półfinale. Drugie starcie Niemiec z Francją (3:3, Niemcy wygrywają w rzutach karnych) odbyło się na stadionie Sanchez Pizjuan w Sewilli. Mecz finałowy odbył się na stadionie Bernabeu (Włochy – Niemcy, 3-1).

Stadion Santiago Bernabeu

Usuń rozpryski

Poza Madrytem największymi rywalami Barcelony w Pucharze Świata będą Lizbona i Rabat. Stadion ŚwiatłaStadion Benfiki może pomieścić 65 000 widzów i był gospodarzem finałowego meczu Mistrzostw Europy w 2004 roku.

Remont stadionu Camp Nou

Nowy stadion Camp Nou, będący obecnie w budowie, zostanie całkowicie ukończony w 2026 roku. Tak przynajmniej przewidują. Joanna Laporta, Prezydent Barcelony. Wtedy będzie miał maksymalną pojemność 105 000 witrynTak, wszystko pokryte. Ze swojej strony Bernabeu będzie mogło gościć 84 000 widzów Po niedawnej naprawie.

Powiązane wiadomości

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *