Najwyraźniejszy wybuch kaszlu hodowlanego na Florydzie

Kitaira Stotler, właścicielka Kitaira Walks Your Dog, wyprowadza 15 psów po Highland Park, środa, 23 marca 2022 r. w Pittsburghu.
  • Południowa Floryda doświadcza epidemii zakaźnej choroby układu oddechowego u psów lub „psiego kaszlu”.
  • Większość przypadków choroby jest łagodna, ale nasilenie objawów może prowadzić do zapalenia płuc.
  • Eksperci ds. zdrowia twierdzą, że najlepszą ochroną jest informowanie psów o szczepieniach.

Ponieważ rozprzestrzenianie się COVID-19 wciąż jest w umysłach wielu Amerykanów, istnieje inny wirus, który rozprzestrzenia się na południowej Florydzie i atakuje inny segment populacji: psy.

Kompleks chorób zakaźnych układu oddechowego, znany również jako „kaszel psa” lub „kaszel psa”, jest wywoływany przez grupę wirusów i bakterii, w tym grypy, które infekują układ oddechowy psów. Może również łatwo się rozprzestrzeniać, niezależnie od tego, czy psy mieszkają w domu, czy czekają na adopcję.

Chociaż niedawna epidemia ograniczała się do południowej Florydy, według Jose Arsa, prezesa American Veterinary Medical Association, choroba może występować w całym kraju w dowolnym momencie.

„Zobaczymy przypadek tu i tam, ale zdarzają się sytuacje, w których epidemie zdarzają się w różnych częściach kraju w różnym czasie” – powiedział Ars USA TODAY.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o CIRDC:

Czy twój pies się dusi? Oto, co zrobić, gdy coś utknie w gardle szczeniaka

Pogotowie czekoladowe Więc twój pies zjadł trochę czekolady. Oto, co powinieneś zrobić najpierw.

Jak rozprzestrzenia się CIRDC?

Podobnie jak w przypadku rozprzestrzeniania się COVID-19, CIRDC rozprzestrzenia się łatwo, gdy psy są w bliskim kontakcie, czy to w parku dla psów, na randce, na groomer, imprezach dla psów, a także z psami w miejscach publicznych, takich jak schroniska. Arce powiedział, że inny sposób rozprzestrzeniania się wirusa polega na tym, że pies bawi się zabawką, a inny pies używa tej samej zabawki.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *