Narodziny gwiazd: co naukowcom z MIT udało się rozszyfrować na temat tej kosmicznej tajemnicy

Narodziny gwiazd: co naukowcom z MIT udało się rozszyfrować na temat tej kosmicznej tajemnicy
MIT bada masywne galaktyki i odkrywa istotną rolę gorącego gazu w powstawaniu gwiazd podczas niezrównanej kosmicznej podróży, odkrywając tajemnice wszechświata (podpis pod zdjęciem Infobae)

W ciągłym poszukiwaniu informacji o pochodzeniu istnienieSpecjaliści zdobywają coraz więcej danych, które ujawniają nieznane dotąd informacje. W tym sensie, Naukowcy astronomii Ukończyła największe i najbardziej szczegółowe badanie tego, co ją kręci ćwiczenie Do gwiazdy w Galaktyki Największy we wszechświecie używający Obserwatorium rentgenowskie Chandra należące do NASA I inne teleskopy.

Po studiach ze zdziwieniem odkryli, że warunki były do ​​tego odpowiednie Wizualizacja astralna W tych wyjątkowo masywnych galaktykach Nie zmieniły się w ostatnim Dziesięć miliardów lat. Jak zauważają, główny czynnik powstawania gwiazd w tych masywnych galaktykach w rzeczywistości sprowadza się do jednej rzeczy: tego, czy Wszechświat powstał, czy nie. Gorący gaz Otoczenie może, ale nie musi, ostygnąć wystarczająco szybko.

Gromady galaktyk to największe obiekty we wszechświecie, utrzymywane razem przez grawitację. Zawierają ogromne ilości gorącego gazu, który można zobaczyć w promieniach rentgenowskich. Masa tego gorącego gazu jest kilkakrotnie większa od całkowitej masy wszystkich gwiazd we Wszechświecie. wszechświat. Znaleziono w gromadach galaktyk.

Optyczny i

Naukowcy badali klasę masywnych galaktyk we wszechświecie zwaną galaktykami Najjaśniejsza gromada, w centrach 95 galaktyk. Wybrani sami są wyjątkiem. the Większość dużych grup W dużym badaniu przeprowadzonym przy użyciu Teleskopu Bieguna Południowego (SPT). Znajduje się w odległości od 3,4 do 9,9 miliardów lat świetlnych od Ziemi.

Zespół to odkrył Powstawanie gwiazd w galaktykach Ten, który badali, uruchamia się, gdy turbulentny pęd w gorącym gazie maleje (fizyczna koncepcja zwana „entropią”). Poniżej progu krytycznego.

Poniżej tego progu gorący gaz nieuchronnie ochładza się, tworząc nowe gwiazdy. Wyniki są pokazane w 243. Spotkanie Amerykańskiego Towarzystwa Astronomicznego w Nowym Orleanie Zostało zaprezentowane w Dziennik astrofizyczny.

MIT bada masywne galaktyki, odkrywa istotną rolę gorącego gazu w powstawaniu gwiazd podczas niezrównanej kosmicznej podróży i odkrywa tajemnice wszechświata (podpis pod zdjęciem Infobae)

Kwestią, która zdumiewa ekspertów, jest przekonanie, że pojedyncza liczba mówi, czy w tych masywnych galaktykach powstały miliardy gwiazd i planet, których historia musi sięgać dziesięciu miliardów lat.

Chociaż podejmowano inne próby ustalenia, co napędza powstawanie gwiazd w tak dużych galaktykach w czasie kosmicznym, niniejsze badanie jest pierwszym, które łączy Obserwacje wizualne i zdjęcia rentgenowskie Z centrów klastrów w szerokim zakresie odległości. Pozwala to naukowcom powiązać paliwo potrzebne do formowania się gwiazd (gorący gaz wykryty przez sondę Chandra) z rzeczywistym powstawaniem gwiazd po ochłodzeniu gazu, co widać za pomocą teleskopów optycznych, przez większość czasu w historii Wszechświata.

Do badań zespół wykorzystał także radioteleskopy Dżety materii wystrzeliwują z supermasywnych czarnych dziur w tych gromadach. W procesie zwanym sprzężeniem zwrotnym gorący gaz, który ochładza się, tworząc gwiazdy, ostatecznie zasila czarne dziury, generując dżety i inną aktywność, która ogrzewa i energetyzuje otoczenie, tymczasowo zapobiegając dalszemu ochłodzeniu. Kiedy czarnej dziurze skończy się paliwo, strumienie zatrzymują się i proces zaczyna się od nowa.

MIT Exploring the Universe: zderzenia galaktyczne i złoty wiek powstawania gwiazd, podróż w czasie (ilustracja)

Jednym z nieoczekiwanych aspektów tego badania jest to, że wcześniejsze prace sugerowały, że czynniki inne niż chłodzenie gorącego gazu mogły odgrywać ważniejszą rolę w powstawaniu gwiazd w odległej przeszłości. Do Dziesięć miliardów latw okresie, który astronomowie nazywają Kosmiczny tył, Kolizje I Połączenie galaktyk W gromadach były one częstsze, tempo powstawania gwiazd było ogólnie wyższe, a supermasywne czarne dziury w galaktyce przyciągały materię znacznie szybciej.

Rodzaj obserwowanego powstawania gwiazd jest niezwykle spójny, nawet zbliżający się do kosmicznego południa, kiedy inne procesy mogły go wyprzedzić. Chociaż Wszechświat wyglądał wówczas zupełnie inaczej, powód powstawania gwiazd w tych galaktykach już taki nie jest.

Badając stosunkowo pobliskie gromady, poprzedni badacze odkryli również, że A Poziom progowy turbulencji w gorącym gazie dla reakcji supermasywnych czarnych dziur w postaci dżetów.

*Informacje zawarte w tym artykule w czasopiśmie pochodzą z artykułu zatytułowanego „SPT-Chandra BCG I Spectroscopic Study: Evolution of the Entropy Threshold for Cooling and Feedback in Galaxy Clusters over the Last 10 Gyrons”, opublikowanego w czasopiśmie Dziennik astrofizycznyNapisał: Michael S. Calzadilla, Michael McDonald, Bradford A. Bensona, Lindsay E. Plame, Judith H. Croston, Megan Donahue, Alastair C. Edge, Benjamin Floyd, Gordon B. Jarmier, Julie Hlavacik-Larondo, Minh Thi Huynh, Gaurav Khullar, Ralph B. Kraft, Brian R. McNamara, Allison G. Noble, Charles E. Romero, Florian Rubin, Tawiwat Sombonpaniyakul, J. Marka Voigta.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *