NASA bada dramatyczną, nigdy wcześniej nie widzianą erupcję na Słońcu

NASA bada dramatyczną, nigdy wcześniej nie widzianą erupcję na Słońcu

Ta erupcja słoneczna w 2016 roku mogła być „kamieniem z rozety” dla erupcji na naszym słońcu.

Zrzut ekranu wideo NASA autorstwa Amandy Koser/CNET

W centrum naszego Układu Słonecznego znajduje się nastrojowa kula ciepła, a naukowcy chcą wiedzieć, dlaczego czasami wybucha. Przedmiotem nowego badania jest „dramatyczna wieloetapowa erupcja”. NASA nazywa to Kamień z Rosetty Solar.

Erupcja wulkanu jest pierwszą tego rodzaju zgłoszoną. Naukowcy klasyfikują erupcje słoneczne jako zbiorowe erupcje koronalne, erupcje lub częściowe erupcje wulkanów. Wybuch był pakietem zawierającym cechy wszystkich trzech typów.

Zwykle trzy smaki eksplozji są różne. Koronalne wyrzuty masy (CME) działają jak duże bąbelki, które wypychają energię i cząstki ze Słońca w przestrzeń kosmiczną. Samoloty robią to samo, ale są ciasne. Częściowe erupcje brzmią tak: wydają się uciekać, ale ponownie zapadają się na słońcu.

za Film NASA wyjaśniający erupcję Mówi o tym, jak erupcje słoneczne wpływają na astronautów w kosmosie i technologii na Ziemi.

„To wydarzenie jest brakującym ogniwem, ponieważ możemy zobaczyć wszystkie te aspekty różnych rodzajów grzywek w jednym zgrabnym małym opakowaniu” Solar Scientist Emily Mason z NASA Goddard Space Flight Center W oświadczeniu w poniedziałek. „Doprowadza nas to do punktu, w którym te eksplozje są powodowane przez ten sam mechanizm, tylko na różnych poziomach”.

Mason jest głównym autorem badania nad erupcją wulkanu – która miała miejsce w marcu 2016 r. – zaakceptowanej do publikacji w Astrophysical Journal Letters. Obserwatorium Dynamiki Słonecznej NASA, Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz Obserwatorium Słońca i Heliosfery NASA udokumentowały to niezwykłe wydarzenie.

„Zrozumienie mechanizmu stojącego za tymi zdarzeniami, zwłaszcza dużymi i średnimi masami, ma kluczowe znaczenie dla przewidywania, kiedy duża erupcja wulkanu może spowodować zaburzenia na lądzie”. NASA powiedział. na przykład: Wielka eksplozja rozbłysków słonecznych w maju Postaw Ziemian w stan gotowości na zorzę polarną i potencjalne zakłócenia techniczne.

według Oświadczenie Uniwersyteckiego Konsorcjum Badań Kosmicznych W poniedziałek kolejnym krokiem w śledztwie jest stworzenie komputerowych modeli wydarzenia. „Jeżeli będziemy mogli zasadniczo rozszerzyć to, co już wiemy o erupcjach odrzutowych, moglibyśmy również uzyskać ważne informacje na temat tego, w jaki sposób dochodzi do erupcji koronowych” – powiedział Mason. Pomoże nam to lepiej przygotować się i reagować na nastrój słońca zarówno w kosmosie, jak i tu na Ziemi.

Podążać CNET .Kalendarz kosmiczny 2021 Aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami o kosmosie w tym roku. Możesz nawet dodać go do swojego Kalendarza Google.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *