NASA chce lecieć dalej i szybciej na czwarty lot helikopterem na Marsa

NASA chce lecieć dalej i szybciej na czwarty lot helikopterem na Marsa

Kiedy sprawność helikoptera NASA Zakończony Podczas trzeciego lotu w kwietniu zespół naziemny osiągnął ostatni z trzech celów niezbędnych do powodzenia pilotażowego projektu technologicznego. Dlatego podczas czwartego lotu testowego zespół Ingenuity chce przesunąć zakres osiągów maszyny na Marsie, lecąc dalej nad większą liczbą skał, dziur i poruszając się szybciej niż kiedykolwiek. Stanie się to raczej wcześniej niż później: NASA tak zrobiła Reklamować Czwarty lot helikopterem ma wystartować 29 kwietnia o godzinie 10:12 czasu wschodniego.

Zespół kreatywny osiągnął swój pierwszy cel sześć lat temu, kiedy udowodnił, że helikopter może latać w pomieszczeniu JPL. Kiedy kreatywność Latał Po raz pierwszy na Marsie w kwietniu zespół osiągnął swój drugi cel. Minął swój trzeci i ostatni cel, gdy helikopter przeleciał 164 stopy z prędkością około 4,5 mil na godzinę i na wysokości 16 stóp podczas trzeciego lotu, więc nie pozostaje nic innego, jak tylko spróbować pokonać te liczby.

Uznany główny inżynier G. Bob Palaram:

„Kiedy podwozie Ingenuity wylądowało po tym trzecim locie, wiedzieliśmy, że zebraliśmy więcej niż wystarczającą ilość danych, aby pomóc inżynierom projektować przyszłe generacje helikopterów marsjańskich. A teraz planujemy zwiększyć nasz zasięg, prędkość i czas trwania, aby uzyskać lepszy wgląd w osiągi .

Podczas czwartego lotu Palaram i jego zespół chcą, aby helikopter wypadł na 276 stóp z wysokości 16 stóp. Zwiększają także czas lotu helikoptera z 80 sekund do 117 sekund i zwiększają jego maksymalną prędkość z 4,5 megapikseli do 8 megapikseli. NASA JPL spodziewa się, że pierwszy zestaw danych z lotu otrzyma o godzinie 13:21 czasu wschodniego tego samego dnia, więc nie trzeba czekać tak długo, aby sprawdzić, czy czwarty lot się powiódł.

Chociaż zespół ma już pomysły na piąty lot, odkłada wyznaczenie celów, dopóki nie uzyska wyników czwartego lotu. Oczekuje się, że po pięciu lotach NASA zakończy wysiłki na rzecz innowacji i skupi się na głównej misji wytrwałego statku: poszukiwaniu śladów starożytnego życia na Czerwonej Planecie.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *