NASA dołącza do poszukiwań UFO

NASA dołącza do poszukiwań UFO
Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

Wysoki rangą urzędnik agencji kosmicznej powiedział w czwartek, że NASA dołącza do poszukiwań niezidentyfikowanych obiektów latających, tworząc zespół, który zbada „obserwacje wydarzeń, których nie można zidentyfikować jako samoloty lub znane zjawiska naturalne”.

Podczas przemówienia wygłoszonego w Narodowych Akademiach Nauk i Inżynierii Thomas Zurbuchen, szef Dyrekcji Misji Naukowych NASA, powiedział, że agencja kosmiczna zapewni naukową perspektywę wysiłków już prowadzonych przez Pentagon i agencje wywiadowcze, aby zrozumieć dziesiątki takich scen. , lekarstwo. Powiedział, że są to badania „wysokiego ryzyka i dużego wpływu”, których agencja kosmiczna nie powinna unikać, nawet jeśli jest to kontrowersyjna dziedzina badań.

Ogłoszenie pojawia się kilka tygodni po Historyczne przesłuchanie w Kongresie Obserwowanie tego, co Departament Obrony nazywa niezidentyfikowanymi zjawiskami powietrznymi, bardziej znanymi jako Niezidentyfikowane Obiekty Latające, oraz Raport wydany w zeszłym roku przez Dyrektora Wywiadu Narodowego, który skatalogował ponad 140 obiektów latających, których urzędnicy nie byli w stanie zidentyfikować.

17 maja Kongres przeprowadził przesłuchanie w sprawie UAP (nieokreślonych zjawisk pogodowych), znanych również jako UFO. Dlatego. (Wideo: Monica Rodman, Sarah Hashmi/The Washington Post)

The Raport dziewięciostronicowy Jednak przesłuchanie w Kongresie nie było szczegółowe i nie doprowadziło do żadnych ostatecznych wniosków na temat obiektów latających, z których wiele zostało zauważonych przez pilotów marynarki wojennej. Urzędnicy powiedzieli, że nie znaleźli dowodów na to, że obiekty były jakąś zaawansowaną technologią kosmiczną opracowaną przez Chiny, Rosję lub inne kraje. Nie było również dowodów na to, że pochodzą ze źródeł pozaziemskich.

Ograniczona liczba takich obserwacji utrudnia „wyciągnięcie naukowych wniosków na temat natury takich zdarzeń”, NASA powiedziała w oświadczeniu. Agencja stwierdziła, że ​​zajmuje się nie tylko bezpieczeństwem narodowym, ale także bezpieczeństwem lotniczym. Powiedziała również: „Nie ma dowodów na to, że niewykorzystane programy atmosferyczne były pierwotnie pozaziemskie”.

Jednak NASA powiedziała, że ​​chce zastosować rygor naukowy do kłopotliwej kwestii, która została udowodniona od pokoleń. Badanie UAPs wpisuje się w misję agencji polegającą na poszukiwaniu oznak życia pozaziemskiego, od: Studiowanie wody na Marsie Agencja poleciła zbadać księżyce Saturna i Jowisza.

„NASA wierzy, że narzędzia do odkryć naukowych są potężne i można je również zastosować tutaj” – powiedział Zurbuchen w oświadczeniu. „Mamy narzędzia i zespół, które mogą nam pomóc w lepszym zrozumieniu nieznanego. To jest definicja tego, czym jest nauka. Tym właśnie się zajmujemy”.

Wysiłki NASA będą prowadzone przez Davida Spiergela, prezesa Simmons Corporation w Nowym Jorku i byłego szefa astrofizyki na Uniwersytecie Princeton, oraz Daniela Evansa, zastępcę dyrektora ds. badań w NASA Science Mission Directorate. NASA poinformowała, że ​​badanie potrwa około dziewięciu miesięcy i będzie niezależne od wysiłków Pentagonu.

„Istnieje potencjalne bezpieczeństwo narodowe i kontrwywiad” [impacts]Nie tym zarabiamy na życie. „Nie będziemy się tym zajmować w NASA” – powiedział Zurbuchen. Powiedział jednak, że agencja bada atmosferę i lotnictwo i istnieje obawa, że ​​„przestrzeń powietrzna jest coraz bardziej zatłoczona wieloma różnymi rodzajami pojazdów powietrznych”.

Raport Dyrektora Wywiadu Narodowego wykazał, że „niektóre UAP wydawały się nieruchome przy silnym wietrze, poruszały się pod wiatr, gwałtownie manewrowały lub poruszały się bardzo szybko, bez widocznych środków ciągu”. „W niewielkiej liczbie przypadków systemy samolotów wojskowych przetwarzały energię o częstotliwości radiowej (RF) związaną z obserwacją UAP”.

W swoim zeznaniu przed Podkomisją Wywiadu Izby Reprezentantów ds. Zwalczania Terroryzmu, Wywiadu i Kontrproliferacji w zeszłym miesiącu, Ronalda S. MoultriePodsekretarz Pentagonu ds. wywiadu i bezpieczeństwa powiedział, że Pentagon zbiera relacje naocznych świadków tajemniczych obiektów latających, które wydają się przeczyć prawom fizyki.

„Wiemy, że nasi członkowie służby zetknęli się z nieznanymi zjawiskami pogodowymi” – powiedział ponadpartyjnej komisji. „Zobowiązujemy się dołożyć starań, aby zidentyfikować ich pochodzenie”.

W wywiadzie dla The Washington Post w zeszłym roku administrator NASA Bill Nelson powiedział, że widział tajny raport UAP, kiedy służył w Senacie. Powiedział: włosy na karku stanęły mi dęba.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.