NASA nakazuje, aby nie fotografować miejsca startu po rozpoczęciu misji na Księżyc

NASA nakazuje, aby nie fotografować miejsca startu po rozpoczęciu misji na Księżyc

Czego nie chcą, żebyśmy zobaczyli?

Bez zdjęć proszę

NASA zakazała prasie filmowania miejsca startu swojego Space Launch System Agencja wzmocniona Misja Artemis I Moon w kosmosie na początku tego tygodnia.

Kilku reporterów kosmicznych napisało na Twitterze, że agencja wysłała im wiadomość z informacją, że zabroniono im fotografowania wieży startowej Artemis 1 po starcie.

„NASA nie podała powodu”, Eric Berger, Ars TechnicaStarszy redaktor przestrzeni, ćwierkanie. Reporter dodał, że według jego źródeł zakaz był najwyraźniej próbą ratowania twarzy po tym, jak start zniszczył wieżę.

„Więc źródła twierdzą teraz, że tak, wieża Launch Complex-39B została uszkodzona podczas startu Artemis I w środę rano” napisał na Twitterze Berger. „Zasadniczo były wycieki i uszkodzenia tam, gdzie nie powinno być wycieków i uszkodzeń”.

Szkodliwe doniesienia

Później, Washington Post Kosmiczny reporter Christian Davenport opublikował oświadczenie Z NASA, która wydaje się potwierdzać źródła Bergera, choć podkreślił, że nie było „żadnej wiadomości o uszkodzeniu” platformy startowej.

„Ze względu na aktualny stan konfiguracji istnieją pliki [International Traffic in Arms Regulations license] W tej chwili ograniczenia i zdjęcia nie są dozwolone. „Zgodnie z oczekiwaniami wokół podium znajdują się również szczątki startowe, a zespół obecnie ocenia”.

Niezależnie od powodów NASA, jest całkiem jasne, że agencja nie chce jej niezatwierdzonych zdjęć Drogie i spóźnione Rakieta Space Launch System trafia do publiczności. Najwyraźniej NASA uwielbia pozytywny rozgłos — ale nie jest on negatywny.

Więcej o premierze Artemis 1: NASA mówi, że to dobrze, że niektóre kawałki mogły spaść z rakiety księżycowej podczas startu

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.