NASA odbiera dźwięki podczas lotu helikopterem kreatywności na Marsie – Prensa Libre

Statek kosmiczny Persevering Agencji Kosmicznej Stanów Zjednoczonych po raz pierwszy zarejestrował drona śmigłowego Ingenuity w dziwnej atmosferze Marsa.

W piątek (05.07.2021) Agencja Kosmiczna Stanów Zjednoczonych opublikowała nowe obrazy zarejestrowane przez jej wędrującego robota Perseverance, podczas gdy mini-helikopter Ingenuity wykonał czwarty lot 30 kwietnia, tym razem z nagraniem dźwiękowym.

Niemal trzyminutowe wideo zaczyna się od wiatru wiejącego przez krater Jezero, gdy wytrwałość wylądujesz w lutym na misji poszukiwania śladów starożytnego życia mikrobiologicznego.

Latające urządzenie zdejmuje rozmiary drona i słychać szept jego śmigieł, które obracają się z prędkością 2400 obr / min przy przemieszczeniu 262 metrów.

Mars jest znacznie cichszy, niż inżynierowie misji na Ziemi nie byli pewni, czy potrafią uchwycić dźwięk lotu, a wytrwałość jest zaparkowana 80 metrów od miejsca startu i lądowania Ingenuity.

Atmosfera Marsa ma około 1% gęstości niż nasza planeta, dzięki czemu wszystko jest cichsze niż na Ziemi. „To bardzo dobra niespodzianka” – powiedział David Memon, profesor planetologii w Wyższym Instytucie Aeronautyki i Kosmosu (ISAE-SUPAERO) w Tuluzie we Francji i dyrektor naukowy mikrofonu SuperCam Mars.

„Przeprowadziliśmy testy i symulacje, które pokazały nam, że mikrofon prawie nie będzie wychwytywał dźwięków ze śmigłowca, ponieważ marsjańska atmosfera poważnie ogranicza rozprzestrzenianie się dźwięku” – dodał. SuperCam to zaawansowany instrument na pokładzie Perseverance, który wysyła lasery na skały z daleka w celu zbadania ich składu chemicznego, wraz z urządzeniem zwanym spektrofotometrem.

Składa się również z mikrofonu do nagrywania dźwięków, który dostarcza dodatkowych informacji o właściwościach fizycznych skał, takich jak ich twardość. Maimon wyjaśnił, że nagranie „będzie żyłą złota”. Podobnie, nowe nagranie podróży twórczej „będzie kopalnią złota dla naszego zrozumienia marsjańskiej atmosfery”.

Oprócz niskiej głośności dźwięki emitowane na Marsie rozchodzą się wolniej niż na Ziemi z powodu niskich temperatur dochodzących do -63 ° C na powierzchni.

Tak więc prędkość dźwięku na tej planecie wynosi około 240 metrów na sekundę, w porównaniu do około 340 metrów na sekundę na Ziemi.

Atmosfera marsjańska, składająca się w 96% z dwutlenku węgla, ma tendencję do pochłaniania wysokich dźwięków, więc tylko niskie dźwięki mogą przenosić się na duże odległości. Ingenuity odbył swój pierwszy kontrolowany i zasilany lot na inną planetę 19 kwietnia, aw ten piątek o 19:26 GMT wzrósł po raz piąty. jc (afp, ap)


Niemiecka fala

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *