NASA ogłasza rzadkie opóźnienie startu SpaceX związanego ze zdrowiem | Aktualności Biznesowe i Ekonomiczne

NASA ogłasza rzadkie opóźnienie startu SpaceX związanego ze zdrowiem |  Aktualności Biznesowe i Ekonomiczne

Premiera, która zaplanowana była na środę, została przełożona na sobotę.

NASA ogłosiła rzadkie opóźnienie związane ze zdrowiem w wystrzeleniu rakiety SpaceX dla czterech astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną, drugie opóźnienie misji w ciągu tygodnia, powołując się na nieokreślony problem medyczny z członkiem załogi.

W poniedziałek NASA powiedziała, że ​​problem „nie jest nagłym przypadkiem medycznym i nie jest związany z COVID-19”, ale agencja kosmiczna odmówiła podania natury problemu lub zidentyfikowania zaangażowanego astronauty.

NASA poinformowała, że ​​start, który pierwotnie był zaplanowany na niedzielę, ale został przełożony na środę z powodu niesprzyjających warunków pogodowych, został przełożony na sobotnią noc.

Ostatni raz NASA opóźniła planowany start z powodu problemów medycznych załogi podczas lotu promu kosmicznego Atlantis w 1990 roku, kiedy lider misji John Creighton zachorował. Według NASA odliczanie zatrzymało się na trzy dni, dopóki nie pozwolono mu latać.

Po tym opóźnieniu nastąpiły dwa dodatkowe opóźnienia związane z pogodą.

Misja półroczna

Zbudowany przez SpaceX statek, składający się z kapsuły Crew Dragon umieszczonej na szczycie dwustopniowej rakiety Falcon 9, ma wylecieć o 23:36 w sobotę (03:36 GMT Sunday) z NASA Kennedy Space. Centrum znajduje się w Cape Canaveral na Florydzie.

Jeśli wszystko pójdzie gładko, trzej amerykańscy astronauci i ich koledzy astronauci Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) przybędą 22 godziny później i zadokują na stacji kosmicznej 250 mil (400 km) nad Ziemią, aby rozpocząć sześciomiesięczną misję naukową na pokładzie orbitującego laboratorium . .

Na razie czterej członkowie załogi pozostaną pod rutynową kwarantanną na Przylądku, podczas gdy będą kontynuować przygotowania do startu, powiedziała NASA.

Dołączył do trójki astronautów biorących udział w misji — dowódca lotu Raja Chari (44 lata), pilot misji Tom Marshburn (61 lat) i specjalistka ds. misji Kayla Baron (34 lata) — niemiecki astronauta Matthias Maurer, 51 lat, specjalista ds. misji Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Chari, myśliwiec i pilot testowy USAF, Barron, oficer okrętów podwodnych Marynarki Wojennej USA i inżynier nuklearny, oraz Maurer, inżynier materiałoznawstwa, odbywają swoje pierwsze loty kosmiczne na pokładzie statku Dragon, nazwanym Endurance.

Marshburn, były lekarz lotniczy i chirurg NASA, jest najbardziej doświadczonym astronautą wśród załogi, który zarejestrował dwa poprzednie loty kosmiczne i cztery spacery kosmiczne.

Sobotni start, jeśli się powiedzie, oznaczałby piąty dotychczas lot załogowy SpaceX, po jego wrześniowym uruchomieniu usługi turystyki kosmicznej, która wysłała pierwszą w historii cywilną załogę na orbitę.

Najnowszą misją będzie czwarta załoga, która NASA poleciała na stację kosmiczną ze SpaceX w ciągu 17 miesięcy, opierając się na partnerstwie publiczno-prywatnym z firmą rakietową, którą Musk założył w 2002 roku, założycielem producenta elektrycznego Tesla Inc.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *