NASA ostrzega, że ​​zasoby Księżyca mogą wkrótce zostać zniszczone

NASA ostrzega, że ​​zasoby Księżyca mogą wkrótce zostać zniszczone

NASA przygotowuje się do ponownego zwiększenia wysiłków w zakresie eksploracji Księżyca wraz z wystrzeleniem w tym tygodniu komercyjnej misji Peregrine, ale organizacja została ostrzeżona, że ​​zasoby Księżyca są zagrożone.

W nadchodzących latach na powierzchnię zostanie wysłanych znacznie więcej sond, w miarę rywalizacji zainteresowanych stron o kontrolę nad zasobami.

Jednak NASA i inni astronomowie ostrzegają, że długoterminowe skutki eksploatacji zasobów Księżyca mogą mieć poważny wpływ na ważne badania naukowe.

Martin Elvis z Centrum Astrofizyki na Uniwersytecie Harvarda i Smithsonian. I powiedział obserwator „Sprawa stała się pilna”.

„Musimy działać teraz, ponieważ decyzje podjęte dzisiaj nadadzą ton naszemu przyszłemu zachowaniu na Księżycu”.

Pomysłem podzielił się także post astronoma profesora Richarda Greena z Uniwersytetu w Arizonie. „Nie próbujemy uniemożliwiać budowy baz księżycowych” – powiedział.

„Jednak istnieje tylko kilka obiecujących miejsc, a niektóre z nich są niezwykle cenne naukowo. Musimy być bardzo ostrożni, budując nasze kopalnie i bazy.”

„Problem polega na tym, że wprowadzanie zmian do traktatów ONZ zajmuje dużo czasu, więc musimy działać teraz, jeśli mamy mieć jakąkolwiek nadzieję na zapewnienie istnienia międzynarodowych porozumień chroniących unikalne cechy naukowe planety” – dodał Green . Księżyc i zadbaj o to, aby nie został zniszczony w wyniku lekkomyślnej eksploatacji.

Dzieje się to w czasie, gdy w poniedziałek (8 stycznia) prywatny amerykański lądownik ma wylądować na powierzchni Księżyca. Lądownik Peregrine, opracowany przez firmę Astrobotic z siedzibą w Pittsburghu, będzie pierwszą komercyjną misją, która pomyślnie wyląduje na Księżycu, oraz pierwszą misją wspieraną przez USA od ponad 50 lat od zakończenia projektu Apollo.

Subskrypcja Aby otrzymać nasz bezpłatny cotygodniowy biuletyn indy100

Jak dołączyć Bezpłatny kanał WhatsApp indy100

Podziel się swoją opinią w naszych demokratycznych wiadomościach. Kliknij ikonę głosowania za na górze strony, aby pomóc przenieść ten artykuł w górę rankingów indy100

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *