NASA poszukuje modela, który poleci statkiem kosmicznym Artemis na Księżyc | międzynarodowy | Aktualności

Szkielet wykonany jest z materiałów naśladujących ludzkie kości, tkanki miękkie i organy dorosłej kobiety.

NASA organizuje turniej nazewnictwa modelki, która poleci na następną misję wokół Księżyca.

Jak na przykład NASA przygotowuje się do misji Artemis I wokół Księżyca, którzy położą podwaliny pod wysłanie pierwszej kobiety i pierwszej kolorowej osoby na powierzchnię Księżyca, powiedzieli, że mają „ważną misję” dla społeczeństwa:

„Chcemy pomóc wam wybrać nazwę dla modelu skafandra kosmicznego, który będzie podróżował na pokładzie Oriona i który pomoże zebrać dane przed misjami astronautów!”

W tej chwili mają do wyboru osiem nazwisk, ale tylko jedno zostanie zwycięzcą. Co dwa dni, począwszy od środy 16 czerwca, proszą użytkowników mediów społecznościowych o: ŚwiergotA Portal społecznościowy Facebook mi Instagram Niech zagłosują na jedno z dwóch nazwisk. Zwycięzcy każdej rundy kwalifikacyjnej będą rywalizować ze sobą do Ostateczna rozgrywka w poniedziałek 28 czerwca.

Każde imię ma za sobą znaczenie.
  • strzęp. Uczciwy i praktyczny. Jego nazwa pochodzi od inicjałów Artemis Crew Explorer.
  • pola. Dowcipny i ekspert w rozwiązywaniu problemów. Pozdrowienia dla Arturo CamposGłówny bohater filmu Apollo 13. Powrót do domu.
  • de los. Nostalgia i romans. Jest to wyspa, na której według mitologii greckiej urodzili się Apollo i Artemida.
  • Doharta. Przyjazny i przyjazny. Pozdrowienia dla Erin Dohart Long, dyrektor medyczny Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego.
  • Montgomery. Pionierska i innowacyjna. Pozdrowienia dla Juliusz Montgomery, pierwszy Afroamerykanin, który pracował w Cape Canaveral jako profesjonalny technik.
  • Rigel. Genialne i inspirujące. To gigantyczna gwiazda w konstelacji Oriona.
  • Shackletona. Obfite zachowane. Jest to krater na południowym biegunie Księżyca i ukłon w stronę słynnego badacza Antarktyki.
  • Wargo. Entuzjastyczny i pełen pasji. Pozdrowienia dla Michael Wargo, pierwszy poważny naukowiec agencji zajmujący się eksploracją.

Artemis Będę testowym lotem bez pilota test rakieta systemu startu w kosmos (SLS) i statek kosmiczny Orion, przed pierwszym lotem załogowym na pokładzie Artemis II. Manekin będzie symulował ludzkie ciało; Jest często używany w szkoleniach dla Awaryjne akcje ratownicze, edukacja medyczna i badania naukowe.

Krasnal na Artemis I będzie wyposażony w dwa czujniki promieniowania i inne czujniki w siedzeniu – jeden pod zagłówkiem i jeden pod siedzeniem – aby rejestrować przyspieszenia i wibracje podczas misji, gdy Orion podróżuje wokół Księżyca i wraca na Ziemię. Dane z tych i innych czujników wewnątrz statku kosmicznego pomogą NASA lepiej zrozumieć, jak lepiej chronić członków załogi Artemis II i przyszłe misje. (mi)

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *