NASA przywraca urządzenia do tworzenia kopii zapasowych Hubble’a i znów działa | Życie

Hubble powraca do normalnego działania po aktywacji urządzeń do tworzenia kopii zapasowych.

nieśmiertelny Kosmiczny teleskop Hubble Po miesiącu w trybie awaryjnym, z powrotem do akcji, w 1990 roku na orbitę wystrzelono teleskop, który dał nam najpiękniejsze obrazy naszego Układu Słonecznego, a nawet Drogi Mlecznej.

Ale nie wszystko trwa wiecznie, a NASA już pracuje nad swoim następcą, ale gdy nadejdzie, długowieczny Teleskop Hubble’a prawdopodobnie napotka szereg problemów związanych ze zmęczeniem technologicznym, z których najpoważniejsza ucierpiała z powodu jego bezczynności. przynajmniej w bezpieczny sposób, przez około miesiąc .

Na szczęście za odkrycie kosmosu NASA Udało mi się aktywować Urządzenie do tworzenia kopii zapasowych, które najwyraźniej rozwiązuje początkową awarię jednego z głównych komputerów. Mianowicie problemy wystąpiły 13 czerwca, kiedy przestał działać główny komputer teleskopu kosmicznego, co jest logiczne w świetle faktu, że mówimy o technologii, która została wyprodukowana pod koniec lat 80-tych.

NASA potwierdziła, że ​​instrumenty teleskopu już działają, Chociaż wydaje się, że proces nie jest natychmiastowy i będzie wymagał godzin, a nawet dni, aby powrócić do pełnej operacji płucajak przedtem.

Inżynierowie doszli do wniosku, że najbardziej prawdopodobną przyczyną problemu z komputerem To była awaria jednostki sterującej zasilaniemZdolne do zasilania komputerów. Bez możliwości zresetowania sterownika mocy z Ziemi, inżynierowie zdecydowali się przejść na urządzenia do zarządzania danymi i tworzenia kopii zapasowych poleceń instrumentów naukowych, które posiadają własny sterownik mocy.


Misje kosmiczne nigdy nie były tanie, a misje astronautów nie są wyjątkiem od tej reguły. Ale ile kosztowałoby wysłanie astronauty w kosmos? W niniejszym raporcie oceniamy i oceniamy, czy te wydatki są warte poniesienia.

Operacje rozpoczęły się 15 lipca, a następnego dnia NASA poinformowała, że ​​z powodzeniem uruchomiła zapasowy system komputerowy. Do 17 lipca kontrolerzy przywrócili już instrumenty naukowe do trybów bezpiecznych, w których znajdowały się od awarii komputera 13 czerwca.

Jestem dumny z zespołu Hubble’a, od obecnych członków po absolwentów Hubble’a, którzy wkroczyli, aby zaoferować swoje wsparcie i wiedzę.mówi administrator NASA, Bill Nelson. “Dzięki swojemu poświęceniu i przemyślanej pracy Hubble będzie nadal budować na swojej 31-letniej spuściźnie, poszerzając nasze horyzonty swoim spojrzeniem na wszechświat.”.

Pomimo tego problemu inżynierowie są optymistycznie nastawieni do tego, że teleskop kosmiczny będzie nadal dobrze funkcjonował w tej dekadzie, ale nie wykluczają jakiejkolwiek inicjatywy przedłużenia żywotności teleskopu i jego instrumentów do 2030 roku.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *