NASA ujawnia, że ​​program Artemis wyląduje na Księżycu jako pierwsza kolorowa osoba

NASA ujawnia, że ​​program Artemis wyląduje na Księżycu jako pierwsza kolorowa osoba

Agencja NASA Program ArtemisJuż zaplanowane wysłanie pierwszej kobiety na Księżyc w 2024 r., Wyśle również na Księżyc pierwszą osobę w kolorze.

Pełniący obowiązki administratora NASA Steve Jurchik ujawnił cel dodatkowej misji w komunikacie prasowym w piątek, chwaląc nowo opublikowaną propozycję budżetową administracji Bidena, która dałaby agencji 24,7 miliarda dolarów.

„Wiemy, że ten wzrost finansowania następuje w czasie, gdy zasoby są ograniczone i jesteśmy to winni prezydentowi i Amerykanom, aby byli dobrymi zarządcami i odpowiedzialnymi za każdy dolar podatkowy zainwestowany w NASA” – powiedział Gurczyk. „Pracownicy NASA i Amerykanie powinni być zachęceni tym, co widzą w tym wniosku o finansowanie. Jest to inwestycja w naszą przyszłość i pokazuje zaufanie do tego, co ta agencja ma do zaoferowania”.

To zdjęcie zostało zrobione z sondy Apollo 8 z długą ogniskową soczewką, patrząc na południe na duży krater Joclinius na pierwszym planie. (NASA / JSC)

Wspieraj głosy Białego Domu badające Księżyc do 2024 r., Po obawach dotyczących programu Biden dla Artemidy

Chwaląc propozycję budżetu, Jurczyk wrócił do szczegółów dotyczących wysłania pierwszej kolorowej osoby na Księżyc.

„[The funding] W oświadczeniu stwierdzono, że w ramach programu Artemis NASA jest na drodze do wylądowania pierwszej kobiety i pierwszej osoby w kolorze na powierzchni Księżyca. Cel ten jest zgodny z zobowiązaniem prezydenta Bidena do przyjęcia kompleksowego podejścia do promowania sprawiedliwości dla wszystkich.

Tylko 12 osób postawiło stopę na Księżycu – wszyscy Amerykanie i wszyscy mężczyźni. Ale ostatni kryzys miał miejsce prawie 50 lat temu. Apollo 17, ostatnia misja programu Apollo NASA, miała miejsce w 1972 roku.

Kliknij tutaj, aby przejść do aplikacji FOX NEWS

Kiedy NASA ogłosiła program Artemis pod przewodnictwem prezydenta Trumpa w 2019 r., Agencja kosmiczna zobowiązała się do umieszczenia „pierwszej kobiety i następnego mężczyzny” na powierzchni Księżyca w ciągu pięciu lat.

Następnie następnym celem jest wysłanie astronautów na Marsa.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *