NASA współpracuje z Axiom w pierwszej prywatnej misji astronautów na stację kosmiczną

NASA współpracuje z Axiom w pierwszej prywatnej misji astronautów na stację kosmiczną

NASA I wyjątkowy Infrastruktura kosmiczna Axiom Space podpisał rozkaz rozpoczęcia swojej pierwszej prywatnej misji astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS).

Misja, znana jako Axiom Mission 1 (Ax-1), ma wystartować z NASA Kennedy Space Center w Floryda Nie później niż w styczniu przyszłego roku, zgodnie z komunikatem NASA.

Samolot kosmiczny Osiris Rex powraca na Ziemię po odzyskaniu próbki steroidu

Astronauci specjalni Ax-1 Należą do nich Larry Connor, Mark Pathy, Eitan Steppe i lider misji Michael Lopez Alegria. Peggy Whitson i John Schofner „Kopie zapasowe”.

Latem cała czwórka podbije Test kwalifikacji medycznej NASAPrzeglądy i szkolenia przeprowadzone przez agencję i jej międzynarodowych partnerów SpaceX.

Houston, Teksas Firma podpisała kontrakt z Elon Musk Firma lotów kosmicznych do Transfer Astronauci Ax-1 będą podróżować na orbitę laboratorium Na pokładzie statku kosmicznego Crew Dragon firmy.

Astronauci Axiom spędzą osiem dni na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a NASA i Axiom zaplanują wspólne działania dla specjalnych astronautów, które będą przeprowadzać z członkami załogi stacji kosmicznej i kontrolerami lotów.

NASA krytykuje Chiny po tym, jak zniszczyły skały w pobliżu Malediwów za „ niespełnienie odpowiedzialnych standardów ”

Ponadto, Axiom miał zakupić „usługi” misji i zaopatrzenie od NASA, w tym możliwość zwrotu próbek naukowych do WylądowaćŁadunek, przechowywanie i zaopatrzenie załogi.

NASA powiedziała, że ​​partnerstwo – w tym Decyzja lutowa Udzielenie firmie Axiom kontraktu na dostawę co najmniej jednego lokalu mieszkalnego przy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej – części największej plan Do „silnego i konkurencyjnego rozwoju”. Ekonomia Na niskiej orbicie okołoziemskiej. „

Agencja stwierdziła, że ​​udostępnienie Ax-1 jest „ważnym krokiem w stymulowaniu popytu na komercyjne usługi lotów kosmicznych dla ludzi, więc NASA może być jednym z wielu klientów na niskiej orbicie okołoziemskiej”.

Komercyjne loty kosmiczne i Turystyka kosmiczna Wszyscy są gotowi Wielkie fragmenty przyszłości eksploracji kosmosu Axiom Space dołącza do rosnącej listy firm – w tym Niebieskie pochodzenie Jeffa Bezosa – Pracuj, aby osiągnąć podobne cele.

Kliknij tutaj, aby przejść do aplikacji FOX NEWS

Michael Sofredini, dyrektor generalny Axiom Powiedział w oświadczeniu.

„Rozwijający się rynek komercyjny w LEO zaczyna się od rozszerzenia dostępu do poważnych i niekonwencjonalnych użytkowników, i to jest właśnie cel naszych misji astronautów” – dodał.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *