NASA wybiera Ball Aerospace do opracowania instrumentu NOAA GeoXO

NASA wybiera Ball Aerospace do opracowania instrumentu NOAA GeoXO

NASA, w imieniu Narodowej Administracji Oceanicznej i Atmosferycznej (NOAA), wybrała firmę Ball Aerospace & Technologies Corporation w Boulder do opracowania instrumentu audio dla programu satelitarnego Geostationary Extended Observing (GeoXO).

Koszt ten stanowi dodatek do umowy o nagrodę za zasługi Jego wartość wynosi około 486,9 mln dolarów Obejmuje budowę, dostawę, integrację statku kosmicznego i wsparcie po dostawie przyrządu pokładowego, a także dodatkowe opcje modułów. Oczekiwany okres realizacji niniejszego kontraktu obejmuje wsparcie przez 10 lat operacji na orbicie i pięć lat przechowywania na orbicie, o łącznej wartości 15 lat na każdy przyrząd pokładowy. Prace będą prowadzone w ośrodku Ball Aerospace w Boulder, należącym do NASA Centrum Lotów Kosmicznych Goddard w Greenbelt w stanie Maryland oraz w należącym do tej agencji Centrum Kosmicznym im. Kennedy’ego na Florydzie.

Sonar Geoxo (GXS) To hiperspektralny instrument na podczerwień, To jest jak kamera, która ma kilka „kanałów” do wykrywania fal podczerwonych. System GXS będzie dostarczał w czasie rzeczywistym informacji na temat pionowego rozkładu wilgotności, temperatury i wiatrów atmosferycznych na półkuli zachodniej. Krajowa Służba Pogodowa wykorzysta dane GXS do ulepszenia prognoz klimatycznych i prognoz krótkoterminowych dotyczących konwekcji i trudnych warunków pogodowych. Narodowe Centrum ds. Huraganów wykorzysta dane GXS do poprawy śledzenia huraganów i prognoz intensywności.

Zakres zamówienia obejmuje zadania i elementy niezbędne do zaprojektowania, analizy, opracowania, produkcji, integracji, kalibracji, testowania, weryfikacji, oceny, uruchomienia wsparcia, dostawy i konserwacji sprzętu do obsługi naziemnej przyrządów oraz wsparcia operacji misji w ośrodku operacji satelitarnych NOAA w Suitland , Maryland.

System satelitarny GeoXO usprawni obserwacje Ziemi z orbity geostacjonarnej. Misja dostarczy istotnych informacji, które pozwolą stawić czoła głównym wyzwaniom środowiskowym przyszłości, wspierając amerykańskie działania związane z pogodą, oceanami i klimatem. Zaawansowane możliwości GeoXO pomogą sprostać naszej zmieniającej się planecie i zmieniającym się potrzebom użytkowników danych NOAA. NOAA i NASA pracują nad tym, aby te ważne obserwacje mogły zostać dokonane na początku lat 30. XXI wieku, gdy okres eksploatacji serii GOES-R zbliża się do końca.

NOAA i NASA będą wspólnie nadzorować rozwój, wystrzelenie, testowanie i działanie wszystkich satelitów w programie GeoXO. NOAA finansuje program, operacje i produkty związane z danymi oraz zarządza nimi. NASA i jej partnerzy komercyjni opracowują i budują instrumenty, statki kosmiczne i satelity wystrzeliwujące.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *