NASA wykrywa „zakazane” światło; Jego odkrycie przeczy prawom fizyki kwantowej – El Sol de México

NASA wykrywa „zakazane” światło;  Jego odkrycie przeczy prawom fizyki kwantowej – El Sol de México

the Narodowe Centrum Administracji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA, jej skrót w języku angielskim) po raz kolejny prezentuje bardzo uderzającą nowość, donosząc, że odkryła coś, co według tej samej agencji nie powinno być możliwe, a mianowicie „zakazane światło” w galaktyce spiralnej.

Kosmiczny Teleskop Hubble'a należący do NASAgalaktyka spiralna znalazła swoją nazwę MCG-01-24-014 Do Znajduje się około 275 milionów lat świetlnych od Ziemi.

Może Cię zainteresować: Blue Origin powraca w kosmos po chwilowym wstrzymaniu lotów z powodu wypadku

Według NASA i Europejska Agencja KosmicznaGalaktyka ta ma dość aktywne jądro, zwane galaktyką aktywną (AGN), dlatego klasyfikuje się ją jako galaktykę Seyferta typu 2. Galaktyki uważane za Seyferta mają jedną z najczęstszych podklas AGN.

Co więcej, obie agencje wyjaśniły, że galaktyki te są zwykle stosunkowo blisko siebie i że galaktyki centralne nie przesłaniają swoich galaktyk macierzystych, podczas gdy kwazary znajdują się bardzo daleko od galaktyk macierzystych i charakteryzują się imponującą jasnością, która przesłania galaktyki macierzyste.

the doniczka Wyjaśnia, że ​​galaktyki Seyferta dzielą się na podklasy, z których najczęstsze to galaktyki zaliczane do typu 1 i typu 2, które można rozróżnić po ich uderzającym widmie – wzorze, który pojawia się, gdy światło jest rozdzielane na składowe długości fal.

Co to jest zakazane światło?

Nie NASA jest jak Europejska Agencja KosmicznaWyjaśnij, że linie widmowe emitowane przez galaktyki Seyferta typu 2 to te, które zwykle są powiązane z określonymi „zakazanymi” liniami emisyjnymi.

Według Jigang Wanga, badacza kwantowego na Uniwersytecie Stanowym Iowa, światło zabronione to światło emitowane przez pary przyspieszonych elektronów, w przypadku których następuje emisja światła drugiej harmonicznej, czyli światła o częstotliwości dwukrotnie większej niż częstotliwość przychodząca wykorzystywana do przyspieszania elektronów.

Wang powiedział BBC, że emisja terahercowa drugiej harmonicznej jest zabroniona w nadprzewodnikach zgodnie z prawami fizyki, co jest sprzeczne z prawami kwantowymi Ziemi.

➡️ Dołącz do kanału El Sol de México na WhatsApp, aby nie przegapić najważniejszych informacji

Z drugiej strony, doniczka Wyjaśnia, że ​​te widma są widziane w galaktyce w ten sposób, ponieważ pewne atomy i cząsteczki absorbują i emitują światło o bardzo określonych długościach fal, a fizyka kwantowa jest tego najlepszym wyjaśnieniem.

the Europejska Agencja Kosmiczna Wyjaśnia, że ​​głównymi bohaterami są elektrony, które mogą istnieć tylko z bardzo określoną energią i dlatego mogą tracić lub zyskiwać jedynie bardzo określone ilości energii.

Na koniec obie wspomniane agencje wyjaśniły, że zgodnie z pewnymi zasadami fizyki kwantowej nie powinno być żadnych zakazanych linii emisyjnych. Jednak złożoność fizyki kwantowej i niektóre zasady stosowane do jej przewidywania opierały się na warunkach laboratoryjnych panujących na Ziemi, co z oczywistych powodów ogranicza bardziej szczegółowe interpretacje.

➡️ Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najodpowiedniejsze notatki na swój e-mail

Zgodnie ze standardami określonymi w GruntPowiedział, że emisje nie są nawet uważane za „zakazane”. Nie oznacza to jednak, że nie może się to zdarzyć w aktywnym jądrze galaktyki. Do tego stopnia, że ​​„zakazane światło” oświeciło Teleskop Hubble’a, pozostawiając po prostu oszałamiające zdjęcie.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *