NASA znajduje miejsca, w których jest ich najwięcej

NASA znajduje miejsca, w których jest ich najwięcej

Naukowcy z NASA zidentyfikowali miejsca, w których na Marsie najprawdopodobniej występuje dostępny lód Z powierzchniCo może pomóc amerykańskiej Agencji Kosmicznej określić, gdzie pierwsi astronauci powinni wylądować na Czerwonej Planecie.

On Laboratorium Napędów Odrzutowych NASA (JPL) z siedzibą w KaliforniiW oświadczeniu wyjaśnił, że lód będzie niezbędnym zasobem dla pierwszych ludzi, którzy dotrą na Marsa, ponieważ zapewni im wodę pitną i główny składnik paliwa rakietowego.

Zobacz też:

Ale będzie to również ważny cel naukowy. „Pewnego dnia astronauci lub roboty będą w stanie pobierać próbki lodu, tak jak robią to naukowcy na Ziemi, odkrywając historię klimatu Marsa i badając potencjalne siedliska (przeszłe lub obecne) życia drobnoustrojów” – powiedział.

Podkreślił, że potrzeba poszukiwania lodu pod powierzchnią wynika z faktu, że woda w stanie ciekłym na powierzchni Marsa jest niestabilna, gdyż atmosfera planety jest na tyle rzadka, że ​​woda natychmiast odparowuje.

Zobacz też:

Chociaż na biegunach Marsa jest dużo lodu (głównie woda, ale także dwutlenek węgla)Dodał, że na tych terenach jest tak zimno, że astronauci (lub roboty) nie są w stanie długo przetrwać.

I tu z pomocą przychodzi projekt mapowania lodu podpowierzchniowego (SWIM), prowadzony przez Planetary Science Institute w Tucson w Arizonie i zarządzany przez Jet Propulsion Laboratory w południowej Kalifornii.

Zobacz też:

Projekt doczekał się niedawno czwartej edycji Zestaw mapnajbardziej szczegółowy od czasu jego powstania w 2017 r.

SWIM integruje dane z kilku misji NASA, w tym misji Mars Reconnaissance Orbiter (MRO), misji Mars Odyssey z 2001 r. i obecnie nieaktywnej misji Mars Global Surveyor. Łącząc zbiory danych, naukowcy ustalili, gdzie przyszłe misje najprawdopodobniej odnajdą podpowierzchniowy lód.

Zobacz też:

Instrumenty na tych statkach kosmicznych odkryły coś, co wygląda na grudki zamarzniętej wody pod powierzchnią, na średnich szerokościach geograficznych Marsa.

Środkowe szerokości geograficzne dalekiej północy są szczególnie atrakcyjne, ponieważ je mają Bardziej intensywna atmosfera W porównaniu z większością innych obszarów, ułatwia to spowolnienie statku kosmicznego podczas opadania.

Idealnym miejscem lądowania byłoby południowe obrzeże tego obszaru, Wystarczająco daleko na północ, aby istniał lód, ale wystarczająco blisko równika Aby zapewnić astronautom najwyższe temperatury.

Jeśli wysyłasz ludzi na Marsa, chcesz umieścić ich jak najbliżej równika. „Im mniej energii muszą wydać na ogrzanie astronautów i ich sprzętu, tym więcej energii będą mieli na inne rzeczy, których będą potrzebować” – powiedział Sidney Do, kierownik projektu SWIM.

(Na podstawie informacji z EFE)

Powiązany:

Astronauci będą nosić na Księżycu bardziej elastyczne i eleganckie kombinezony

Wstrząsający lodowy wulkan stał się atrakcją turystyczną Kazachstanu

NASA przedstawia astronautów, którzy po 50 latach powrócą na Księżyc

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *