NATO nie musi odpowiadać na zarzuty nuklearne

W rozmowie z dziennikarzami wraz ze swoim białoruskim odpowiednikiem Aleksandrem Łukaszenką rosyjski prezydent podkreślił, że nie ma potrzeby reagowania na praktyki samolotów Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO).

„Oczywiście w pełni zgadzam się z Państwem, że musimy dbać o nasze bezpieczeństwo, bezpieczeństwo Państwa Związkowego i innych krajów OUBZ (Organizacja Traktatu o Bezpieczeństwie Zbiorowym)” – powiedział Putin.

Ze swojej strony Łukaszenko powiedział, że jego kraj jest zaniepokojony polityką konfliktu i agresji stosowaną przez przywódców Polski i Litwy, którą utrzymywali również wobec Moskwy.

Prezydent Rosji powiedział Łukaszence w Petersburgu w sobotę o zamiarze przeniesienia organizacji Iskander-M do Mińska przez jego kraj.

Według Kremla prezydent Białorusi zwrócił się do swojego rosyjskiego przeciwnika o pomoc w odpowiedzi na samoloty z bronią jądrową NATO w pobliżu granic jego kraju.

Na początku spotkania Łukaszenko powiedział, że w obecnym kontekście polityki konfliktowej na Zachodzie niezwykle ważne jest omówienie kwestii bezpieczeństwa i bezpieczeństwa.

– To dla nas teraz bardzo ważne i bardzo ważne dla tego, co dzieje się na Zachodzie – podkreślił w sobotę podczas rozmów z szefem rosyjskiego państwa.

W związku z tym Putin ostrzegł, że Stany Zjednoczone dysponują 200 taktyczną bronią jądrową, głównie bombami nuklearnymi, skoncentrowanymi w sześciu państwach członkowskich NATO, i że gotowych jest do użycia 257 samolotów, a nie tylko samoloty amerykańskie.

Rob / mm

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.