ry-sa.pl

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

NATO wzywa Polskę do szczepienia personelu sztabu – First News

Mattus Moravsky / Facebook

Premier Matos Moraveki poinformował w niedzielę, że Polska otrzymała oficjalne zaproszenie od NATO do przeprowadzenia szczepień przeciwko koronawirusowi w siedzibie bazy wojskowej w Brukseli.

W poście na Facebooku Moraveki powiedział, że został „oficjalnie zaproszony przez NATO do przeprowadzenia szczepień w siedzibie koalicji w Brukseli przez polskie zespoły medyczne”.

„To ważne zadanie, ponieważ NATO jest organizacją zapewniającą bezpieczeństwo około miliardowi ludzi na całym świecie i oczywiście będziemy to robić” – dodał.

Moravsky powiedział, że do wykonania zadania zostanie wysłany polski zespół doraźnej pomocy medycznej. „Jego misją jest zapewnienie ciągłości operacyjnej kwatery głównej NATO” – powiedział.

Prezydent NATO Jens Stoltenberg napisał w niedzielę na Twitterze: „Jestem to winien #Poland & PM oraMorawieckiM, aby być gotowym do wsparcia szczepionki # COVID-19 w kwaterze głównej NATO. Solidarność i regresja są sercem #NATO. Wydane przez”.

Dwudziestu pięciu polskich lekarzy przyleci w czwartek do Brukseli, aby zaszczepić około 3500 pracowników kwatery głównej NATO szczepionką przeciw koronawirusowi wyprodukowaną przez anglo-szwedzką firmę Astrogenjeka – powiedział BAP polski premier Michael Dvo ோர்ிக் k.

Proces szczepień potrwa trzy dni, a szczepionka zostanie podana przez Polskę – powiedział Dvo சிக் k.

Do tej pory Polska przeprowadziła w kraju ponad 5 milionów szczepionek Govt-19.