Natychmiastowy rekin żarłacz biały u wybrzeży Cape Cod

W pobliżu Cape Cod w stanie Massachusetts zauważono wielkiego białego rekina, który atakował fokę

Chociaż sezon rekinów ma już za sobą szczyt, ostatnio widziano wielkiego białego rekina u wybrzeży Massachusetts, który atakował fokę, poinformował niedawno Atlantic White Shark Conservation Authority.

Organizacja non-profit napisała na Twitterze o ataku, który miał miejsce w pobliżu południowego krańca wyspy Monomoy, ośmiomilowego odcinka piasku, który rozciąga się na południowy zachód od Chatham w stanie Massachusetts.

Atak miał miejsce 7 listopada, nagranie którego wywołał niejaki R.Nosa.

32-sekundowy klip pokazuje rekina goniącego foki, z płetwą grzbietową na krótko penetrującą powierzchnię wody.

Przewiń w dół, aby zobaczyć wideo

W pobliżu Cape Cod w stanie Massachusetts zauważono wielkiego białego rekina, który atakował fokę

Film pokazuje rekina goniącego fokę i płetwę grzbietową rekina na krótko przebijającą się przez powierzchnię wody

Film pokazuje rekina goniącego fokę i płetwę grzbietową rekina na krótko przebijającą się przez powierzchnię wody

Krwawy atak miał miejsce w pobliżu południowego krańca wyspy Monomoy, ośmiomilowego odcinka piasku na południowy zachód od Chatham w stanie Massachusetts.

Krwawy atak miał miejsce w pobliżu południowego krańca wyspy Monomoy, ośmiomilowego odcinka piasku na południowy zachód od Chatham w stanie Massachusetts.

Atak nastąpił po

Atak nastąpił po tym, jak „przeszliśmy szczyt sezonu” [great] Organizacja Ochrony Rekinów Białych Atlantyku poinformowała o aktywności rekinów białych wzdłuż wybrzeża Cape Cod

Jest sporo huku, a woda wydaje się czerwona, zanim ocean znów się uspokoi.

Żarłacze białe są częstymi gośćmi Cape Cod i rutynowo odwiedzają ten obszar między sierpniem a październikiem, głównie ze względu na ciepłe wody w tym czasie. Nie jest niczym niezwykłym, że rekiny pojawiają się pod koniec listopada, ale według AWSC nie są uważane za „szczyt”.

W lipcu badacze rekinów ostrzegli, że cztery gigantyczne jaja, w tym 16-metrowy, ważący 3456 funtów gigant znany jako Mary Lee, lecą z Nowego Jorku i New Jersey do Cape Cod.

Ponieważ większość materiału w tym filmie jest pod wodą, nie jest jasne, czy którykolwiek z białych Wielkiej Czwórki był zamieszany w atak.

Oddzielnie w lipcu naukowcy odkryli rekiny czarnogłowe u wybrzeży Nowego Jorku, zauważając, że gatunek przemieszczał się na północ z powodu zmiany klimatu, aby pływać w cieplejszych wodach.

Według danych, w ostatnich latach liczba fok i rekinów wzrosła dzięki działaniom na rzecz ochrony przyrody Nauka na żywo.

W maju badanie wykazało, że u wybrzeży Kalifornii mieszka prawie 300 starszych białych osób, co stanowi 35-procentowy wzrost w ciągu 10 lat.

Serwis informacyjny dodał, że biorąc pod uwagę przeludnienie, nastąpił wzrost liczby dużych białych obserwacji u wybrzeży Nowej Anglii, przy czym niektóre występują w odległości 10 stóp od brzegu.

Jednak patrząc kompleksowo, jedna trzecia wszystkich gatunków rekinów i płaszczek jest „zagrożona wyginięciem” z powodu przełowienia, wynika z badań opublikowanych we wrześniu.

Wyniki, obejmujące osiem lat, pokazują, że liczba krytycznie zagrożonych rekinów, płaszczek i chimer – grupy znanej jako chondrichthian – podwoiła się do 32,6% od 2014 roku.

Pomimo wzrostu liczebności żarłacza białego widzianego w niedawnej pamięci, liczba ataków na ludzi pozostała mniej więcej stała.

Ponad dwa procent z 548 znanych gatunków rekinów atakuje ludzi, ale trzy z nich — rekin byczy, żarłacz biały (na zdjęciu) i rekin tygrysi — są odpowiedzialne za zdecydowaną większość z nich.

Ponad dwa procent z 548 znanych gatunków rekinów atakuje ludzi, ale trzy z nich — rekin byczy, żarłacz biały (na zdjęciu) i rekin tygrysi — są odpowiedzialne za zdecydowaną większość z nich.

Według Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF) prawdopodobieństwo zabicia rekina w Stanach Zjednoczonych wynosi ponad 3,7 miliona do 1

Według Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF) prawdopodobieństwo zabicia rekina w Stanach Zjednoczonych wynosi ponad 3,7 miliona do 1

według międzynarodowy plik ataku rekinów (ISAF), w 2020 r. odnotowano 57 niewyjaśnionych przypadków ataków rekinów na ludzi, w porównaniu ze średnią z lat 2015-2019 wynoszącą 80 rocznie.

Pomimo niskiej liczby, częściowo z powodu pandemii COVID-19, w 2020 r. w wyniku ataków rekinów zginęło 10 osób, co stanowi największą liczbę od 2013 r., co eksperci określili jako „niezwykle śmiertelny rok”.

Średnie zgony z niesprowokowanych rekinów to cztery rocznie.

Ponad dwa procent z 548 znanych gatunków rekinów atakuje ludzi, ale trzy z nich – rekin byczy, żarłacz biały i rekin tygrysi – są odpowiedzialne za zdecydowaną większość z nich.

Szanse na zabicie przez rekina w USA wynoszą ponad 3,7 miliona na 1 według Międzynarodowe Siły Wsparcia Bezpieczeństwa, Z USA DZIŚ Należy zauważyć, że pszczoły, osy i psy zabijają lokalnie więcej ludzi niż rekiny.

Jak rekiny zdobyły swoją niezbyt okrutną reputację?

Podczas gdy nowe badanie rzuca światło na zachowania łowieckie i żywieniowe rekinów, w tym niebezpiecznego byka, te drapieżniki wierzchołkowe od dawna przerażają i fascynują ludzi jednocześnie.

Jego podstawowa konstrukcja nigdy się nie zmieniła przez 200 milionów lat i jest uważana za złożoną i sprytną.

Ich zęby są głównym czynnikiem strachu, a zęby żarłacz białych mają długość do dwóch i pół cala.

Ich ofiara jest zawieszona na spiczastych zębach dolnej szczęki, gdy widzą odległe części ciała. Pomagają w tym ząbkowane krawędzie.

Ich zęby są kruche i ciągle odpryskujące ale też stale rosną, średnio w jamie ustnej jest jednorazowo 15 rzędów zębów.

Rekiny to najskuteczniejsze drapieżniki na Ziemi.  Jego podstawowa konstrukcja nigdy się nie zmieniła na przestrzeni 200 milionów lat

Rekiny to najskuteczniejsze drapieżniki na Ziemi. Jego podstawowa konstrukcja nigdy się nie zmieniła na przestrzeni 200 milionów lat

Drugim czynnikiem strachu jest ich szybkość.

Są bardzo szybkie w wodzie w porównaniu do ludzi, a rekin Mako jest w stanie osiągnąć niesamowitą prędkość 60 mil na godzinę w seriach.

Żarłacz biały może osiągnąć prędkość do 40 mil na godzinę.

Dla porównania, prędkość 5 mil na godzinę jest najszybszą, jaką może osiągnąć człowiek.

Rekiny byki, które są powszechnie spotykane w ciepłych wodach, są prawdopodobnie odpowiedzialne za większość ataków rekinów przybrzeżnych, w tym gryzienie innych gatunków.

Przeraża nas również siła i wielkość rekina.

Żarłacz biały może osiągnąć nawet 20 stóp i chociaż nie ma szczególnego upodobania dla ludzi, wystarczy żądło zwiadowcze, aby przeciąć człowieka na pół.

Większość rekinów wypuszcza człowieka po pierwszym ugryzieniu, ale czasami to wystarczy, by zabić człowieka.

Jednak rekiny mają znacznie więcej powodów do obaw niż ludzie. Rocznie zabijamy nawet milion rekinów, często odcinając im płetwy, by zrobić zupę, a resztę wrzucając z powrotem do wody, gdzie głoduje lub tonie.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *