Nauka | Chiny: odkryto ślad 100-milionowego dinozaura wielkości kota

Międzynarodowy zespół paleontologów odkrył w Chiny Jeden odcisk palca pozostawiony przez użytkownika Dinozaur Wielkość kota około 100 milionów lat temu.

Anthony Romelio, badacz z University of Queensland, był częścią zespołu badającego dowody, które pierwotnie odkryła profesor nadzwyczajna Lida Shing z University of Geos Sciences at Chiny.

Ten odcisk został wykonany przez prof. Dinozaur Opancerzony roślinożerca jest powszechnie znany jako rodzina stegozaurów Dinozaury Który obejmuje słynnego Stegozaura. Tak jak w przypadku Stegozaura, to trochę Dinozaur „Prawdopodobnie jako dorosły miał gwoździe na ogonie i płytki kostne na plecach” – powiedział w oświadczeniu.

„Ze śladami mniejszymi niż sześć centymetrów, jest to najmniejszy ślad stegozaura znany na świecie. Silnie kontrastuje z innymi śladami stegozaurów znalezionymi na terenie chińskiego szlaku, mierzącymi do 30 cm, oraz śladami znalezionymi w miejscach takich jak Broome w zachodniej Australii gdzie są mierzone. Do 80 cm. „

Chodzący samotni

Mały ślad, opisany w Journal of Palaios, ma cechy podobne do innych stegozaurydów z trzema odciskami palców krótkimi, szerokimi i okrągłymi.

Jednak naukowcy odkryli, że ślad nie był tak długi, jak ślady większego izotopu wykrytego w miejscach śledzenia, co wskazuje, że mały stegozaur zachowywał się inaczej.

Romelio powiedział: „Stegozaurydy zwykle chodzą tyłkami po ziemi, tak jak ludzie, ale wszędzie, pozostawiając długie ślady”.

„Mało dowodów na to wskazuje Dinozaur Odsuwał pięty od ziemi, tak jak dzisiaj robi to ptak lub kot. Wcześniej widzieliśmy takie skróty tylko wtedy, gdy był to plik Dinozaury Szli na dwóch nogach ”.

Wyzwanie dla naukowców

Sheng powiedział, że jest prawdopodobne, że malutkie styggozaury biegały na palcach. „Może to być możliwe, ponieważ jest to przypadek przodków i większość miejsc Dinozaury– Ale Stegozaur mógł również przestawić się na chodzenie na piętach, gdy był starszy.

„Cała masa wskazówek z tych małych efektów dostarczy nam odpowiedzi na to pytanie, ale niestety mamy tylko jeden odcisk palca” – dodał.

Znalezienie drobnych wskazówek w zatłoczonych miejscach dowodowych będzie wyzwaniem dla śledczych. „Ślady, które robił krok po kroku Dinozaury Pojazdy opancerzone są znacznie rzadsze niż te tworzone przez inne grupy DinozauryDiego Xing.

Teraz nasze badanie zidentyfikowało dziewięć stron z odciskami palców Dinozaury Poza tym obszarem przyjrzymy się uważnie, czy uda nam się znaleźć więcej tych małych pomników ”.

(Informacje z Europa Press)

Nasze transmisje

„Przestrzeń życiowa”: Stany Zjednoczone tymczasowo wstrzymają szczepienia według formuły Johnson & Johnson przeciwko Covid19 na podstawie zaleceń Food and Drug Administration, po zarejestrowaniu sześciu skrzepów krwi z 6,8 miliona dawek stosowanych w tym kraju. Agencja stwierdziła, że ​​odkryte przypadki są „rzadkim i niebezpiecznym typem krzepnięcia krwi u ludzi po zaszczepieniu”, co do tej pory uważane jest za „niezwykle rzadkie”.

Biuletyn Wszystko o koronawirusie

COVID-19 postawił wszystkich w stan gotowości. udział w Nasz newsletter dotyczy koronawirusaGdzie znajdziesz najistotniejsze codzienne dane dla kraju i świata o postępach wirusa i zwalczaniu jego rozprzestrzeniania się.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *