Naukowcy mogli zidentyfikować przyczynę porannych mdłości, dając nadzieję na potencjalne metody leczenia

Naukowcy mogli zidentyfikować przyczynę porannych mdłości, dając nadzieję na potencjalne metody leczenia

Naukowcy być może odkryli dokładną przyczynę porannych mdłości, nudności i wymiotów, które często towarzyszą ciąży – a dzięki temu odkryciu na horyzoncie mogą pojawić się lepsze możliwości leczenia.

Naukowcy z Uniwersytetu Południowej Kalifornii i Uniwersytetu w Cambridge odkryli, że hormon GDF15 wytwarzany jest w łożysku, a wrażliwość matki na niego determinuje ciężkość choroby. Badanie opublikowano w środę w Natura.

chwila Poprzednie wyszukiwanie GDF15 powiązano z tymi objawami, a najnowsze badanie pokazuje, że kobiety narażone na niski poziom tego hormonu przed ciążą doświadczają poważniejszych objawów.

„Teraz wiemy, że kobiety chorują w czasie ciąży, gdy są narażone na wyższe poziomy GDF15 niż są przyzwyczajone” – powiedziała Marlena Viso, adiunkt kliniczny nauk o populacji i zdrowiu publicznym w Centrum Epidemiologii Genetycznej Uniwersytetu im. Południowa Kalifornia. Keck School of Medicine i pierwszy autor artykułu, powiedział w A Nowe wydanie.

Czy to może wyleczyć poranne mdłości?

Kiedy ona tam była Zabiegi łagodzące objawy porannych mdłości, badanie to otwiera drzwi do potencjalnych sposobów rozwiązania przyczyny.

Biorąc pod uwagę wyniki badania, naukowcy sugerują, że istnieją dwa możliwe sposoby pomocy: obniżenie poziomu GDF15 lub narażenie kobiety na działanie GDF15 przed ciążą, aby przygotować ją na podwyższony poziom hormonu po zajściu w ciążę.

„Badanie to dostarcza mocnych dowodów na to, że jedna lub obie z tych metod będą skuteczne w zapobieganiu lub leczeniu” niepowściągliwych wymiotów ciężarnych, czyli ciężkich porannych mdłości, stwierdził Viso.

Wstępna ekspozycja na hormon powinna odbywać się „bezpiecznie i powoli, w taki sposób, aby nie wywołać poczucia nieszczęścia” – wyjaśnia profesor Sir Stephen O’Reilly z Uniwersytetu w Cambridge, który również brał udział w badaniu. „Wtedy możemy, miejmy nadzieję, zmniejszyć ryzyko wystąpienia niepowściągliwych wymiotów w czasie ciąży”.

Jak długo trwają poranne mdłości?

Możliwe leczenie, które może pomóc 70 do 80% kobiet w ciąży Ci, którzy cierpią na poranne mdłości, które wbrew nazwie mogą wystąpić o każdej porze dnia.

Większość kobiet z Wymioty i nudności Podczas ciąży Objawy w pierwszych trzech miesiącach Lub przez pierwsze trzy miesiące ciąży, ale u niewielkiego odsetka kobiet objawy utrzymują się aż do porodu.

Niepowściągliwe wymioty ciężarnych Według Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom ciężkie lub ciężkie poranne mdłości to utrzymujące się nudności i wymioty w czasie ciąży, które występują około godz. Od 0,3 do 2% wszystkich ciąż.

Według Healthline ciężkie przypadki mogą prowadzić do utraty wagi i odwodnienia oraz mogą wymagać intensywnego leczenia. Center for Disease Control.

Dla Charlotte Howden cierpiąca na niepowściągliwe wymioty ciężarnych, gdy siedem lat temu była w ciąży z synem, była „piekłem na żywo” – powiedziała CBS News.

„Wymiotowałam do 30 razy dziennie” – opisała. „Nie mogłam nic jeść”. „Stało się to dla mnie bardzo niebezpieczne, kiedy nie mogłem już powstrzymać wody”.

Brytyjska Kate, księżna Kornwalii I Aktorka Amy Schumer Podzielili się także swoimi zmaganiami z tą chorobą.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *