Naukowcy mogli znaleźć przyczynę zespołu nagłej śmierci niemowląt

Naukowcy mogli znaleźć przyczynę zespołu nagłej śmierci niemowląt

Naukowcy zidentyfikowali nowe możliwe przyczyny zespołu nagłej śmierci niemowląt (SIDS) w nowym badaniu opublikowanym w czwartek.

the Badanie wzajemnej recenzjiktóry ukazał się w r Journal of Neuropatology and Experimental Neuroscienceprzyjrzeli się nieprawidłowościom biologicznym w ciałach 70 niemowląt, które zmarły z powodu zespołu nagłej śmierci niemowląt.

Zespół nagłej śmierci niemowląt to zjawisko, w którym pozornie zdrowe dziecko nagle umiera przed swoimi pierwszymi urodzinami. Śmiertelne wypadki mają miejsce, gdy dziecko śpi.

Ten stan, który występuje u 103 na 100 000 żywych urodzeń w Stanach Zjednoczonych, jest główną przyczyną zgonów poporodowych w Stanach Zjednoczonych. Według Ministerstwa Zdrowia, 45 dzieci umiera rocznie z powodu SIDS w Izraelu.

Jaką możliwą przyczynę SIDS odkryli naukowcy?

W ciałach dzieci naukowcy odkryli nieprawidłowość w receptorze serotoninowym 2A/C. Receptor ten odpowiada za ochronne funkcje snu.

dziecko (ilustracja). (Źródło: Ignacio Campo/Unsplash)

Naukowcy uważają, że SIDS jest wynikiem nieprawidłowych szczytów receptorów, czasu rozwoju i zewnętrznych czynników stresogennych.

Zdaniem naukowców niemowlę jest zagrożone SIDS, gdy serce i układ oddechowy nie rozwijają się w pełni, mają nieprawidłowości biologiczne lub śpią w sposób, który powoduje stres zewnętrzny.

„Przedstawiona praca opiera się na wcześniejszych pracach wykonanych przez nasze laboratorium i innych, wykazujących nieprawidłowości w układzie serotonergicznym u niektórych dzieci z SIDS” – powiedział dr Robin Hines, autor badania.

„Chociaż zidentyfikowaliśmy nieprawidłowości w receptorze serotoninowym 2A/C w SIDS, związek między nieprawidłowościami a przyczyną śmierci pozostaje nieznany. Pozostało wiele pracy w określeniu wyniku nieprawidłowości w tym receptorze w kontekście większej sieci serotoniny” i receptory nieserotoninowe, które chronią funkcje życiowe w kontroli serca i oddychania, gdy są kwestionowane. Obecnie nie mamy możliwości identyfikacji dzieci z biologicznymi nieprawidłowościami w układzie serotoninergicznym. Dlatego przestrzeganie zasad bezpiecznego snu pozostaje krytyczne.

Jak można zapobiegać SIDS?

Ministerstwo Zdrowia wydało Poradnik dla rodziców w ochronie swoich dzieci przed SIDS.

Ministerstwo zaleca układanie dzieci podczas snu na plecach. Niemowlęta należy układać na twardym materacu z atestem. Powinni też spać w pokoju rodziców do 6 miesiąca życia dziecka, choć resort podkreśla, że ​​będzie to lepszy rok.

Przewodnik nalega, aby łóżeczka były wolne od wszystkiego, łącznie z poduszkami i zabawkami. Główka dziecka powinna być całkowicie odsłonięta. Jeśli używasz koca, koc należy umieścić pod materacem na wysokości pach.

Ministerstwo zaleca utrzymywanie temperatury w pomieszczeniu między 22 a 23 stopnie Celsjusza.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *