Naukowcy odkrywają galaktykę, która „nie powinna istnieć”

Naukowcy odkrywają galaktykę, która „nie powinna istnieć”

(Zdjęcie referencyjne) Wyniki pokazują, że wciąż jest wiele takich galaktyk do odkrycia.

Zdjęcie: ESA/Euclid/Euclid Consortium/NASA, obróbka obrazu: J.C. Coulander (CEA Paris-Saclay), J. Anselmi

Podczas Grupa astronomów Przeprowadził serię obserwacji grupy galaktyk przechwyconych przez Specjalny Teleskop Jamesa Webba, ten Byli zaskoczeni, gdy odkryli galaktykę „To nie powinno istnieć”. Pojawiło się to przypadkowo, gdyż nie było to absolutnym celem badań, a raczej odbiegało od głównego pola analiz. Analizując ją, odkryli, że jest to galaktyka karłowata o cechach rzadko spotykanych wcześniej i może zmienić sposób, w jaki myślimy o powstawaniu tych struktur kosmicznych.

perłydgJak nazwali ją naukowcy, znajdująca się 98 milionów lat świetlnych od Ziemi nie ma typowych cech galaktyki karłowatej, jakich można by się spodziewać. Po pierwsze, nie oddziałuje z inną pobliską galaktyką, ale nie tworzy też nowych gwiazd. Tak właśnie jest, A Ciekawy przypadek izolowanej, cichej galaktyki (z niewielkim ruchem).

Zapraszamy do przeczytania: Jakie rasy psów żyją najdłużej? Nauka ma odpowiedź.

„Tego typu izolowanych, spokojnych galaktyk karłowatych nigdy wcześniej nie widziano, z wyjątkiem stosunkowo nielicznych przypadków. Nie jest to naprawdę oczekiwane”. Istnieje w świetle naszego obecnego rozumienia ewolucji galaktyk„A zatem fakt, że widzimy ten obiekt, pomaga nam udoskonalić nasze teorie na temat powstawania galaktyk” – powiedział Phys.org Tim Carlton, asystent naukowy na Uniwersytecie Stanowym w Arizonie. „Ogólnie rzecz biorąc, galaktyki karłowate, które istnieją samodzielnie, nadal tworzą nowe gwiazdy”.

Wyniki te opublikowano w czasopiśmie List z dziennika astrofizycznegoSugeruje to możliwość, że wiele izolowanych galaktyk nie zostało jeszcze zidentyfikowanych i że JWST posiada ku temu narzędzia.

W tym miejscu warto wyjaśnić, że galaktyki są powiązane grawitacją i składają się z gwiazd i planet, a także Chmury pyłu, gazu i ciemnej materii. Dla kontrastu, galaktyki karłowate są najliczniejsze we wszechświecie i z definicji są małe i słabe. Zawierają one średnio mniej niż 100 milionów gwiazd, podczas gdy na przykład Droga Mleczna zawiera mniej więcej tyle. 200 000 milionów gwiazd.

Jak dotychczas wiadomo, ewolucja tych galaktyk rozpoczyna się od izolowanej galaktyki, która w dalszym ciągu tworzyła młode gwiazdy lub wchodziła w interakcję z masywniejszą galaktyką towarzyszącą. Z drugiej strony teoria ta nie dotyczy… perły, Które zawierają stare gromady gwiazd, ale nie tworzą nowych gwiazd i pozostają odizolowane.

AleSkąd astronomowie wiedzą, że ta galaktyka jest odizolowana i nie tworzą się żadne nowe gwiazdy? Przejdźmy do części. po pierwsze i najważniejsze, Teleskop Jamesa Webba Posiada czujniki i kamery wychwytujące fale podczerwone, co pozwala wskazać gwiazdy na zdjęciach. Te szczegółowe obrazy pozwalają nam poznać jej jasność, a tym samym odległość od Ziemi.

Dane te porównano z archiwalnymi danymi obrazu, obserwowanymi w zakresie fal ultrafioletowych, optycznych i podczerwonych, zebranymi na potrzeby badania kolorów PEARLSDG. Nowo powstałe gwiazdy mają specyficzną sygnaturę kolorystyczną, której nie stwierdzono w PEARLSDG, dlatego stwierdzono, że nie tworzy ona nowych gwiazd.

Zalecana uwaga: Badania wskazują, że Księżyc się kurczy. ponieważ?

Oprócz tego iSpektrograf Deviniego na Teleskopie Lowell Discovery Pozwala astronomom szczegółowo badać właściwości emitowanego przez nią światła. Tam odnaleziono informacje o ruchu PEARLSDG, wykorzystując ten sam efekt Dopplera, którego używają radary do pomiaru prędkości kierowców na drogach Arizony. Co pozwoliło nam również udowodnić, że jest ona izolowana, bez wpływu innej, masywniejszej gwiazdy.

Naukowcy starają się obecnie zapewnić nowe obserwacje tego typu galaktyk, aby zrozumieć ich powstawanie i ewolucję. Które jest wiele do rozwiązania.

👩‍🔬📄 Chcesz poznać najświeższe informacje ze świata nauki? Zapraszamy do obejrzenia ich w El Espectador. 🧪🧬

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *