Naukowcy sprzeciwiają się teorii wycieku Covid Lab

Naukowcy sprzeciwiają się teorii wycieku Covid Lab

W ostatniej fali kontrowersji dotyczących pochodzenia koronawirusa zaprezentowała się w tym tygodniu grupa naukowców ponowne rozważenie Z wyników badań naukowych wynika, że ​​naturalne rozprzestrzenianie się epidemii ze zwierząt na ludzi jest znacznie bardziej prawdopodobną przyczyną epidemii niż wypadek laboratoryjny.

Naukowcy wskazują między innymi na niedawny raport pokazujący, że rynki w Wuhan w Chinach Sprzedaż żywych zwierząt wystawionych na działanie wirusa, w tym cywety palmowe i jenoty, w ciągu dwóch lat przed wybuchem epidemii. Zauważają uderzające podobieństwo między pojawieniem się Covid-19 a innymi chorobami wirusowymi, które powstały w wyniku naturalnego opadu, i wskazują na wiele nowo odkrytych wirusów u zwierząt, które są blisko spokrewnione z wirusem, który spowodował nową epidemię.

Między naukowcami podczas pracy agencji wywiadowczych dochodzi do wymiany w przód i w tył. Koniec letniej daty Dostarczenie prezydentowi Bidenowi oceny pochodzenia pandemii. Jest teraz plik Sekcja Wśród urzędników wywiadu, który scenariusz pochodzenia wirusowego jest najbardziej prawdopodobny.

nowy papier, opublikowane online W środę, ale jeszcze nieopublikowany w czasopiśmie naukowym, został napisany przez zespół 21 wirusologów. Czterech z nich współpracowało również w papier 2020 W naturze medycyna w dużej mierze wykluczyła możliwość, że wirus może stać się ludzkim patogenem poprzez manipulacje laboratoryjne.

W nowym artykule naukowcy dostarczają więcej dowodów na korzyść przeniesienia wirusa z żywiciela zwierzęcego poza laboratorium. Ważnym punktem na poparcie naturalnego pochodzenia jest „dziwne podobieństwo” między epidemią Covid i SARS, powiedział Joel Werthem, wirusolog z University of California w San Diego i współautor. Pojawiły się oba wirusy Powiedział, że późną jesienią w Chinach pojawiły się pierwsze znane przypadki w pobliżu miejskich targowisk zwierząt Wuhan w przypadku Covid, Shenzhen w przypadku SARS.

W przypadku epidemii SARS nowy artykuł zauważa, że ​​naukowcy w końcu prześledzili pochodzenie wirusów, które zarażały nietoperze, tak daleko od Shenzhen.

Opierając się na rozmieszczeniu wirusów podobnych do nowego koronawirusa w Azji, dr Werthem i współpracownicy spodziewają się, że pochodzenie SARS-CoV-2 będzie również odległe od Wuhan.

Odkąd pojawiła się po raz pierwszy w ostatnich miesiącach 2019 roku, wirusowy winowajca tej epidemii nie został naturalnie znaleziony u żadnego zwierzęcia.

W maju kolejny zespół 18 naukowców Opublikował wiadomość mówiącą, że możliwość wycieku do laboratorium należy traktować poważnie, ponieważ niewiele jest dowodów na naturalne pochodzenie koronawirusa lub wyciek z laboratorium. Wuhan, gdzie po raz pierwszy udokumentowano epidemię, jest siedzibą Instytutu Wirusologii Wuhan, w skrócie WIV, gdzie naukowcy od lat badają koronawirusy nietoperzy.

Jeden z sygnatariuszy listu z maja 2021 r., Michael Worby z University of Arizona, został współautorem nowego artykułu badawczego, który twierdzi, że ma naturalne reperkusje.

Powiedział, że jego opinie ewoluowały wraz z pojawianiem się większej ilości informacji. Wśród innych powodów, dla których warto zwrócić uwagę na doktora Worubi, jest rosnąca liczba dowodów wokół targu zwierząt Huanan w Wuhan. Kiedy epidemia pojawiła się po raz pierwszy w Wuhan, chińscy urzędnicy przetestowali setki próbek zwierząt sprzedawanych na rynku i nie znaleźli w żadnym z nich koronawirusa.

Jednak w zeszłym miesiącu zespół naukowców przedstawił spis 47 381 zwierząt z 38 gatunków, które zostały sprzedane na rynkach Wuhan od maja 2017 r. do listopada 2019 r. Obejmowały one gatunki takie jak cywety i jenoty, które mogą pełnić rolę żywicieli pośrednich dla koronawirusów.

Dr Worubi nazwał badanie „dokumentem zmieniającym zasady gry”.

Wskazał również czas pierwszych przypadków Covid-19 w Wuhan. „Rynek Huanan znajduje się w epicentrum epidemii, a kolejne przypadki rozprzestrzeniają się stamtąd w kosmos” – powiedział dr Wurubi w e-mailu.

„Nie ma wczesnych przypadków w pobliżu WIV, które były przedmiotem większości spekulacji na temat możliwości ucieczki z laboratorium” – powiedział.

Jednak inni badacze twierdzą, że takie argumenty są spekulatywne, a nowa rewizja jest w większości powtórzeniem tego, co już było znane.

„Zasadniczo to naprawdę sprowadza się do argumentu, że skoro prawie wszystkie poprzednie pandemie miały naturalne pochodzenie, to również musi być pandemia” – powiedział David Rellman, mikrobiolog z Uniwersytetu Stanforda, który zorganizował List do Nauki Mayo.

Wskazał, że nie sprzeciwia się hipotezie pochodzenia naturalnego jako rozsądnemu wytłumaczeniu powstania pandemii. Ale dr Reelman uważa, że ​​nowy artykuł zawiera „wybiórczą próbkę odkryć do omówienia jednego aspektu”.

Dr Worobey i współpracownicy dostarczają również w swoim nowym artykule dowodów przeciwko idei tzw Wyszukiwanie pozyskiwania pracy który celowo zmienia funkcję wirusa, mógł odegrać rolę w pandemii. Naukowcy twierdzą, że genom koronawirusa nie wykazuje przekonujących oznak jego manipulacji. Różnorodność naukowców zajmujących się koronawirusem znalezionych u azjatyckich nietoperzy może być ewolucyjnym źródłem Covid-19.

Ale Richard Ebright, biolog molekularny z Rutgers University i nieustanny krytyk prób bagatelizowania możliwości przecieków w laboratorium, powiedział, że był to argument słomiany.

Dr Ebright powiedział, że możliwe jest, że pracownik laboratorium WIV zaraził się koronawirusem podczas ekspedycji terenowej w celu zbadania nietoperzy lub podczas przetwarzania wirusa w laboratorium. Twierdził, że nowy artykuł nie uwzględnia takich możliwości.

„Przegląd nie rozwija dyskusji” – powiedział dr Ebright.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *