Naukowcy starają się „wskrzesić” tygrysa tasmańskiego po jego wyginięciu trwającym prawie pół wieku

Naukowcy starają się „wskrzesić” tygrysa tasmańskiego po jego wyginięciu trwającym prawie pół wieku
Benjamin był ostatnim tygrysem tasmańskim, który zdechł w niewoli 87 lat temu (nagranie wideo NFSA)

On Tygrys Tasmański Mógł zmartwychwstać dzięki wysiłkom kierowanego przez niego zespołu naukowego Emilio Marmola Sancheza, z Centrum Paleontologii i SciLifeLab w Szwecji. Bezprecedensowy postęp dotyczy pomyślnej izolacji kwasu rybonukleinowego (RNA) z… wilk workowatyKtóre wymarły 83 lata temu, po tym jak ludzkość wywarła na nie wpływ i na nie polowała.

W czasopiśmie opublikowano najnowsze postępy w sprawie wskrzeszenia słynnego okazu Badania genomuTo wyjaśnia, w jaki sposób ekspertom udało się zsekwencjonować RNA wyekstrahowany ze skóry i tkanki mięśniowej zwierzęcia, co umożliwiło identyfikację konkretnych genów tej próbki. Teraz badacze mogą zrozumieć, jak działają mięśnie oraz jak rozwijają się włosy, paznokcie i skóra tego gatunku, co jest kluczem do ich regeneracji.

„żywy Tygrys Tasmański „Albo mamut włochaty nie jest zadaniem trywialnym i będzie wymagał dogłębnej wiedzy zarówno na temat genomu, jak i organizacji transkryptomu tego kultowego gatunku, co dopiero teraz zaczyna być ujawniane” – stwierdziła Marmol Sanchez w oświadczeniu.

Mięsożerne torbacze wymarły tysiące lat temu na wyspach Nowej Gwinei, jednak część ich okazów przetrwała w południowo-wschodniej Australii, aż padła ofiarą łowców trofeów, którzy je likwidowali na prośbę hodowców zwierząt, którzy postrzegali te zwierzęta jako zagrożenie. . .

Najnowszy Tygrys Tasmański Zmarł w niewoli w 1936 roku, w zoo w Hobart i niczym więcej wilk workowaty Stwierdzono go w naturze, choć z czasem pojawiły się bezpodstawne plotki.

Chociaż z powrotem Tygrys Tasmański Nieosiągnięta jeszcze nadzieja na sukces grupy naukowej otwiera drzwi dla innych gatunków, które wymarły z powodu człowieka, aby również otrzymały drugą szansę.

Gatunki, nad którymi już pracowano, to mamut włochaty, malowniczy dodo i ślimak nowozelandzki. Eksperci mają nadzieję uczyć się od tych gatunków, a także zapobiec ponownym popełnianiu tych samych błędów, które spowodowały ich zniknięcie.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *