Naukowcy tworzą mikroby, aby zamienić martwe pająki w nieumarłe zombie

Naukowcy tworzą mikroby, aby zamienić martwe pająki w nieumarłe zombie

Jeśli uważasz, że pająki są przerażające, gdy są żywe, poczekaj, aż zobaczysz, co mogą zrobić, gdy są martwe. Zespołowi inżynierów z Rice University w Teksasie udało się wskrzesić martwe pająki, aby działały jak mechaniczne sprzęgło.

To jest poprawne. Jako dowód na to, że jesteśmy na stałe oddzieleni od światła Bożego, Zespół A Studiując swoje frankońskie doświadczenie w zaawansowana nauka 26 lipca, gdzie mogli kontrolować nogi martwego pająka za pomocą podmuchów powietrza. Autorzy opisują proces tworzenia jako „nekrotyczny” i uważają, że można go wykorzystać do wielu celów, w tym do chwytania owadów, a nawet do montażu mikroelektroniki.

„Poprzednie badania koncentrowały się na systemach inspirowanych naturą, w których naukowcy szukają inspiracji w naturze i naśladowania fizycznych cech organizmów w systemach inżynieryjnych” – powiedział The Daily Beast Fay Yap, inżynier mechanik w Rice i główny autor artykułu. E-mail. Później dodała: „Nekrobotyka z drugiej strony wykorzystuje biomateriały, które są nieożywionymi materiałami pochodzącymi z niegdyś żywych organizmów, takimi jak nekrotyczny środek ściągający uzyskany z pająka w naszej pracy”.

Zespół został zainspirowany do stworzenia własnych ekscytujących kreacji po tym, jak pewnego dnia znaleźli martwego pająka poruszającego przedmiotami po swoim laboratorium. Po zauważeniu, jak pomarszczył się po śmierci, odkryli, że nogi pająka nie mają mięśni jak ludzie, ale zamiast tego polegają na ciśnieniu hydraulicznym do poruszania kończynami.

„Rozumiemy, że wiele osób jest zachwyconych widokiem pająka, ale z inżynierskiego punktu widzenia mechanizm poruszania się pająka jest bardzo interesujący” – powiedział Yap. „Na pewno warto przyjrzeć się bliżej tym stworzeniom i dowiedzieć się o nich więcej”.

Zespół postanowił sprawdzić, czy da się to zrobić kontrola nogi. Mechanizm był dość prosty: Yap włożył strzykawkę do wewnętrznej komory hydraulicznej martwego pająka wilka i dodał trochę super kleju, aby utrzymać ją w miejscu. Potem dodała trochę powietrza i natychmiast otworzyła łapy pająka. tam jest! Masz najbardziej cholernie chwytliwy gadżet na świecie.

Inżynierowie z Rice University użyli niewielkiej ilości ciśnienia powietrza, aby zamienić martwe pająki w martwicze ściągacze.

Preston Innovation Lab / Rice University

Podczas gdy pełzanie skóryMartwe chwytaki były bardzo skuteczne w podnoszeniu przedmiotów. Wykorzystane w eksperymencie pająki wilka są w stanie podnieść ponad 130 procent swojej masy ciała – co oznacza, że ​​zepsute chwytaki mogą chwytać przedmioty znacznie cięższe od nich samych.

Zespół odkrył również, że ich nowe narzędzie było również zaskakująco trwałe. Jeden pająk był w stanie wytrzymać nawet 1000 cykli otwierania i zamykania, zanim wykazał oznaki zużycia. Ale Fay powiedział, że ostatecznie „planują wprowadzenie cieńszych powłok polimerowych, aby przedłużyć żywotność sprzęgła gruntowego”.

Danielle Preston, adiunkt inżynierii mechanicznej w Rice i współautorka artykułu, powiedziała The Daily Beast, że choć eksperyment wzbudził niewiele brwi, opinia publiczna „popierała”.

Sprzęgło służy do podniesienia zworki i przerwania obwodu na elektronicznej płytce zworek, która wyłącza diodę LED.

Brandon Martin/Rice University

„[The] Typową reakcją jest krótki okres zaskoczenia, a następnie moment „a-ha”, w którym wyłaniają się mechanizmy i wkład inżynierski w naszą pracę” – powiedział Preston. „Mamy nadzieję, że te badania zaowocują nowymi pomysłami na to, jak możemy z szacunkiem i szacunkiem pozyskiwać biomateriały w sposób zrównoważony” i wykorzystywać w zastosowaniach robotyki.

Preston dodał, że zespół ma nadzieję ostatecznie przetestować koncepcję na mniejszych pająkach, które mogą przenosić większy ładunek w stosunku do masy i masy ciała. Chwytaki pająków mogą być również używane do łapania innych pełzających gadów.

„Ponieważ chwytak gruntowy ma nieodłączne zdolności konformacyjne i kamuflażowe, wyobrażamy sobie, że moglibyśmy go zastosować w naukowych badaniach terenowych” – powiedział Fay. „Na przykład chwytanie i zbieranie małych owadów i innych żywych okazów bez ich uszkadzania”.

Słuchaj, to bez wątpienia przerażające i wyciągające prosto z czeluści naszych koszmarów. Ale nekroboty mają wiele przydatnych zastosowań. Jeśli wycofasz się z horroru, jest to całkiem fajne w stylu science fiction. Miejmy tylko nadzieję, że pozostaną przy pająkach… I nic większego.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.