Naukowcy uchwycili starożytną galaktykę widmo, która podważa to, co było znane do tej pory

Naukowcy uchwycili starożytną galaktykę widmo, która podważa to, co było znane do tej pory

Ostatnio dzięki możliwościom teleskopu Jamesa WebbaMożna zobaczyć starożytną formację galaktyk, co jest doceniane Urodzony 900 milionów lat po Wielkim Wybuchu.

Według raportu L Dziennik astrofizycznyCiekawość tych badań wzbudziła odkrycie, że na początku formowania się Wszechświata było więcej pyłu, niż sądzono.

powiązane tematy

(Przeczytaj także: Jakie kolory ma odkrywczy obraz wszechświata Jamesa Webba?)

Według obserwacji dokonanych przez najpotężniejszy teleskop, jaki stworzyła ludzkość, galaktyka ta nazywana jest pyłem Aztek71Widziano ją jako maleńką plamkę światła, z której składają się miliony gwiazd, ale otacza ją zasłona pyłu, która uniemożliwia jej wyraźne dostrzeżenie z naszego punktu obserwacyjnego.

Na początku istnienia wszechświata uważano, że ten typ galaktyk jest prawie niemożliwy.Ale ten kandydat, podobnie jak dziesiątki innych, zmienia postrzeganie tego, czego się od niego oczekuje.

Kosmiczny „potwór” zadziwia społeczność naukową

Jed McKinney, pracownik naukowy ze stopniem doktora na Uniwersytecie Teksasu w Austin, nazwał AzTECC71.Prawdziwy potwórCo dostarcza potencjalnych informacji o „ukrytych galaktykach”.

Fakt, że nawet coś tak ekstremalnego ledwo widać na najczulszych zdjęciach z naszego najnowszego teleskopu, jest dla mnie bardzo ekscytujący. To prawdopodobnie mówi nam, że istnieje cała grupa galaktyk, które ukrywały się przed nami.– powiedział Jed McKinney.

(Przeczytaj koniecznie: Jakie tajemnice odkrywa Teleskop Jamesa Webba w sercu Drogi Mlecznej?).

Projekt Sieć kosmosukierowana przez adiunkta Caitlin Casey z Uniwersytetu Teksasu, wyrusza obecnie z misją zbadania skrawka nieba wielkości trzech księżyców w pełni, w którym może znajdować się około miliona galaktyk tego samego typu.

Warto zauważyć, że widział to po raz pierwszy Aztek71 Miało to miejsce za pomocą Teleskopu Jamesa Clerka Maxwella na Hawajach. Później został uchwycony przez radioteleskop ALMA w Chile, a następnie pojawiał się i znikał przed soczewkami Hubble’a.

Z powodu tych anomalii grupa astronomów nazwała to zjawisko „Ciemne galaktyki Hubble’a„, ponieważ emituje słabe fale świetlne, które zostały teraz uchwycone przez Jamesa Webba.

Oznacza to, że nasze zrozumienie ewolucyjnej historii galaktyk jest wypaczone, ponieważ widzimy tylko niezasłonięte i mniej zapylone galaktyki.dodał Jed McKinney.

(Możesz być zainteresowany: Kosmiczny Teleskop Webba zmienił nasze rozumienie wszechświata.)

Karen Castaneda

Edytuj zakres cyfrowy

czas

Więcej aktualności z El Tiempo

Shakira z „Yo me llama” flirtowała z Pape Bueno i nie pozostał on obojętny

Jimin i Jungkook to najnowsi członkowie BTS, którzy rozpoczęli służbę wojskową

Dziwne fakty na temat Thelmy Dziewicy z Guadalupe: czy to tylko legenda?


You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *