Naukowcy z Queensland badają masowy hack Covid-19, znajdując sposób na zabicie 99,9% wirusa

Naukowcy z Queensland badają masowy hack Covid-19, znajdując sposób na zabicie 99,9% wirusa

Druga najlepsza rzecz do leczenia: naukowcy z Queensland w ogromnym przełomie Covid-19 znaleźli sposób na zabicie 99,9% wirusa w płucach ludzi

  • Australijscy naukowcy opracowują pionierskie leczenie, które powstrzymuje wirusa Corona
  • Wykazano, że terapia antywirusowa zabija 99 procent wirusa w płucach
  • Technologia działa z lekiem RNA znanym jako wyciszanie genów

Leczenie przeciwwirusowe, które zabija 99,9 procent cząstek Covid-19 w płucach, jest przepowiadane jako drugie najlepsze leczenie.

Technologia „nowej generacji” działa jak „pocisk namierzający ciepło” w celu wykrywania i atakowania cząstek, opracowana przez zespół międzynarodowych naukowców z Australii. Menzies Health Queensland Institute na Griffith University.

Pionierskie leczenie zapobiega replikacji wirusa i może położyć kres zgonom związanym z Covid na całym świecie – powiedział współautor badań, profesor Nigel Macmillan z MHIQ.

Prof. Kevin Morris (po lewej) Dr Adi Idris (druga po lewej), profesor Nigel Macmillan (w środku), dr Arun Subramanin (druga po prawej) i pan Youssef Idris (po prawej) są członkami zespołu badań antywirusowych Uniwersytetu Griffith

„Zasadniczo jest to misja poszukiwania i niszczenia” – powiedział.

W szczególności możemy zniszczyć wirusa, który rośnie w czyichś płucach.

Działa przy użyciu techniki medycznej zwanej wyciszaniem genów, którą po raz pierwszy odkryto w Australii w latach 90.

Wyciszanie genów wykorzystuje RNA – budulec organizmu, podobny do DNA – do zwalczania chorób układu oddechowego.

Profesor Macmillan powiedział: „Jest to technologia, która działa z małymi fragmentami RNA, które mogą specyficznie wiązać się z genomem wirusa”.

Ta asocjacja powoduje, że genom przestaje funkcjonować i faktycznie powoduje, że komórki go niszczą.

Profesor Macmillan powiedział:

Profesor Macmillan powiedział: „Zasadniczo jest to misja poszukiwania i niszczenia”. „Możemy w szczególności zniszczyć wirusa, który rośnie w czyichś płucach”.

Na zdjęciu: wykres pokazuje, że lek RNA może zapobiegać replikacji wirusa Covid-19

Na zdjęciu: wykres pokazuje, że lek RNA może zapobiegać replikacji wirusa Covid-19

Chociaż istniały inne leki przeciwwirusowe, takie jak Zanamivir i Remdesivir, które łagodziły objawy i umożliwiły pacjentom z koronawirusem szybszy powrót do zdrowia, jest to pierwsza metoda bezpośredniego zatrzymania wirusa.

Leki muszą być dostarczone Do krwiobiegu poprzez wstrzyknięcie do czegoś, co nazywa się „nanocząsteczkami”.

„Te nanocząsteczki trafiają do płuc i są integrowane z komórkami transportującymi RNA” – powiedział profesor Macmillan.

RNA szuka wirusa i niszczy jego genom, więc wirus nie jest już w stanie rozmnażać się.

Naukowcy pracowali nad leczeniem od kwietnia ubiegłego roku, kiedy wydano rozkaz zamknięcia Australii w całym kraju na sześć tygodni.

Od czasu wystąpienia wirusa na całym świecie odnotowano ponad 165 milionów przypadków koronawirusa, w tym 3,4 miliona zgonów Zadebiutował w grudniu 2019 roku w Wuhan.

Leczenie na Uniwersytecie Griffith ma teraz wejść w kolejną fazę badań klinicznych i ma być dostępne do 2023 roku.

Naukowcy pracowali nad leczeniem od kwietnia ubiegłego roku, kiedy wydano rozkaz zamknięcia Australii w całym kraju na sześć tygodni.  Na zdjęciu: technicy przygotowują szczepionki Pfizer w nowo otwartym centrum szczepień COVID-19 w Sydney

Naukowcy pracowali nad leczeniem od kwietnia ubiegłego roku, kiedy wydano rozkaz zamknięcia Australii w całym kraju na sześć tygodni. Na zdjęciu: technicy przygotowują szczepionki Pfizer w nowo otwartym centrum szczepień COVID-19 w Sydney

Leczenie na Uniwersytecie Griffith ma teraz wejść w kolejną fazę badań klinicznych i ma być dostępne do 2023 r. Na zdjęciu: technicy przygotowują szczepionki Pfizer w nowo otwartym centrum szczepień COVID-19 w Sydney

Leczenie na Uniwersytecie Griffith ma teraz wejść w kolejną fazę badań klinicznych i ma być dostępne do 2023 r. Na zdjęciu: technicy przygotowują szczepionki Pfizer w nowo otwartym centrum szczepień COVID-19 w Sydney

Reklamy

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *