Naukowcy zrekonstruowali czaszkę brazylijskiego drapieżnika Epinosaurus

Naukowcy zrekonstruowali czaszkę brazylijskiego drapieżnika Epinosaurus

115 milionów lat temu na obszarze znanym obecnie jako Brazylia żyło drapieżne zwierzę o długości do 6 metrów, z małymi oczami i zębami w kształcie stożka. Jego nazwa naukowa to Wyzywająca irytacja Należał do rodziny spinozaurów, które zidentyfikowano jako dwunożne i posiadające długie czaszki przypominające krokodyle. Sposób, w jaki przedstawiano tego dziwnego dinozaura, zmienił się dzięki technice rekonstrukcji czaszki opracowanej przez europejskich paleontologów.

Naukowcy doszli do wniosku, że pysk Wyzywająca irytacja Opracowany, aby przechylić się do 45 stopni i szybko zablokować. Kiedy tyranozaur otwierał usta, dolna szczęka rozciągała się na boki.Odsłonięcie i powiększenie okolicy gardła. proces, konkludują paleontolodzy, Wizualnie przypomina karmienie łabędzi, Chociaż proces biomechaniczny jest inny. Kształt kufy drażniący Że utworzyły rodzaj koryt, co wraz z ich szybkim, ale słabym kęsem, wspiera hipotezy o ich żerowaniu na drobnej zdobyczy, wśród której wyróżniały się ryby z tego regionu.

Zespół paleontologów z Greifswaldu i Monachium (oba w Niemczech), Alkmaar (Holandia) i Fryburga (Szwajcaria) wziął najbardziej kompletną dostępną skamieniałą czaszkę spinozaura i zeskanował ją za pomocą tomografii komputerowej. Technologia obrazowania CT jest powszechnie stosowana w placówkach służby zdrowia lub w badaniach materiałoznawczych. Korzystając z wygenerowanej komputerowo wirtualnej czaszki, naukowcy zrekonstruowali każdą kość w skamieniałej czaszce – w tym te, których brakowało i te, które zostały zniszczone przez ścieranie – i ponownie je połączyli, aby stworzyć lepszą reprezentację czaszki. drażniący.

„Jego dziwaczna anatomia i skąpe zapisy kopalne sprawiają, że spinozaury są mało znane w porównaniu z innymi dużymi mięsożernymi dinozaurami” – wyjaśniło w oświadczeniu niemieckie Federalne Ministerstwo Edukacji i Badań Naukowych.


Zauropody rosły ponad 36 razy przynajmniej zanim wyginęły, a naukowcy nie wiedzą dlaczego

Paleontolog stworzył kalendarium rozmiarów, jakie zauropody osiągnęły ponad 100 milionów lat temu i odkrył, że niezależnie od siebie rosły one kilkakrotnie.


Nazwij dinozaura po frustracji

Znaleziono pierwszą skamieniałą czaszkę spinozaura sprzedaną naukowcom przez przemytników. Ci, którzy powiększyli swoje proporcje kładąc gips, sprzedawali go po wyższej cenie. Oryginalni paleontolodzy wyszli z dobrze widoczną czaszką dinozaura z brakującymi kośćmi. Kiedy się dowiedzieli, ich oburzenie było tak wielkie, że nazwali ten nowy okaz drażniącypochodzące od słowa irytacja.

Według lokalnych paleontologów, ok Wyzywająca irytacja Był to największy dinozaur, który zamieszkiwał Brazylię i dominował nad dinozaurami, krokodylami i innymi gadami. Oryginalna czaszka jest przechowywana w Staatliches Museum für Naturkunde Stuttgart.

Oryginalny artykuł ukazał się w czasopiśmie Paleontologia elektronowa wskazuje, że dzięki rekonstrukcjom potwierdzono, że spinozaur uzyskał nowe cechy anatomiczne w geologicznie krótkim czasie. On Wyzywająca irytacja Stał się „wysoce wyspecjalizowanym” dinozaurem.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *